Скопјанката, која краде воздишки со секси тело и блескава насмевка (галерија + видео)

Студениот бран кој ја зафати Македонија, беше одлична причина да најдеме одлично место кое и тоа како ќе не загрее. Не се мислевме многу, Synergy Fitness & Spa ги исполни сите наши критериуми. И токму тоа место, Synergy Fitness & Spa во Скопје, го искористивме за сценографија за прекрасна фотосесија. Па оттука логично доаѓа прашањето, која е девојката? Ѓурѓица Трајановска од Скопје е девојка која има 24 години, добро градено тело и насмевка со која плени. Зад неа се пет активни години поминати како маникенка, за во 2010 да се стекне со титулата Miss body Macedonia. Инаку, таа е модел во маркетинг агенција АК.

Душегрижниците ќе речат дека за убаво тело пред се во прашање се гените, а Трајановска ќе раскаже. Самата таа вели дека за секси и добро градено тело пред се е потребен здрав начин на исхрана, квалитетна опрема за вежбање и тоа од Polleo sport и секако редовни тренинзи. Ѓурѓица редовно вежба аеробик кај Елена Бубало во најдобриот Synergy Fitness & Spa центар. Ако е за вовед доволно се зборови, фото галеријата од фотосесијата и видео материјалот зборуваат многу повеќе.

Ова е Exclusivity Project 2. - проект на Exclusive.mk во кој се промовира убавината, здравиот живот, модата и животниот стил на успешни Македонски граѓани. Во проектот ќе учествуваат многу девојки и момци од цела Македонија со што ќе се промовираат лица, места, објекти и настани. Во план е да се опфатат околу 50 фотосесии и видеа со кој на професионален начин ќе се прикажуваат нашите учесници. Проектот Exclusivity Project го спроведува маркетинг агенцијата Exclusivity во соработка со Редакцијата и Продукцијата на Exclusive.mk, фотографите PS Photography, Badstef и David Black, нашите покровители и соработници Synergy Fitness and Spa, Polleo Sport и Neuromedica. Наскоро следуваат уште многу епизоди.

Пријавете се и вие во проектот на: info@exclusive.mk

Погледнете ја Галеријата со Ѓурѓица и ВИДЕОТО


Directed by: Никола Митревски

Photography: Badstef и PS Photography  V

Video: Димитар Бабалков - Exclusive.mk

Postproduciton: Димитар Бабалков - Exclusive.mk

Makeup: Studio Artistico

Новинари: Ема Стојова и Марјана Аспровска - Exclusive.mk

Организација: Маркетинг Агенција - Exclusivity и Редакција - Exclusive.mk Exclusivity Project 12.2016

 

Роналдињо љуборен на еден фудбалер (ВИДЕО)

Роналдињо е голем обожавател на Англиската Премиера лига во која претходната сезона видел еден гол каков одсекогаш сакал да постигни. Се случил на утакмицата Crystal Palace и Tottenham во која победа славеа Tottenham со резултат 1:3. Роналдино беше воодушевен од голот на Dele Alli.

"Морам вас да ви признаам дека сум љубоморен на Али поради тој гол, за кој е тешко да најдам вистински зборови. Тоа беше мајсториски како што одсекогаш сакав да постигнам", кажал Роналдињо

 

Научниците откриваат: Ова е совршениот облик на женски гради.

Се мисли  дека овој облик на гради најмногу го привлекува машкото внимание, а ова го откриваат токму научните истражувања.Како британските пластични хирурзи би имале колку што е можно подобар образец за употреба во реконструктивната хирургија којашто ја применуваат над пациенти заболени од карцином на дојката, коишто се подвргнале на мастектомија, било спроведено и истражување, сè со цел да се добие визија за совршениот облик на женските гради.

Во истражувањето, чиишто резултати се објавени и во научниот магазин "Пластична и реконструктивна хирургија", испитани биле повеќе од 1.300 мажи, жени и хирурзи, коишто морале да прегледаат повеќе фотографии, а на крајот и да ги одредат совршените пропорции на женските гради.

На крајот, сите три групи го избрале токму природниот облик, налик на оној на античката грчка скулптура на Милоска Венера или "Афродита од Милос" — античка статуа и едно од најпознатите дела од скулптурата од стара Грција, која е денес еден од најпознатите експонати во Лувр во Париз.

 

Значи, иако можеби помисливте дека ќе победат бујните вештачки деколтеа, овојпат сепак победуваат природните гради, со какви што секако не може да се пофалат голем број на актерки и старлети!

За секунда имаше одговор: Најбрзо решена задача во квиз! (видео)

На вториот натпревар полуфиналистите во српскиот квиз Сложувалка, Никола Стојменовиќ и Милица Марковиќ, се соочија со „претежок“ предизвик во играта Мој број. Бројот кој го избра Милица како задача, ги насмеа сите.

Погледнете зошто во 04:47

Најчитани

Твитови