Зошто Град Скопје се откажа од дочек на Новата година на плоштад?

Градот Скопје соопшти дека се откажува од дочекот на Новата 2017 година што требаше да се одржи на плоштадот „Македонија“. Средствата коишто беа планирани за организирање на дочекот и се во изност од околу 2 милиона денари ќе ги донира во социјални цели. Одлуката каде ќе бидат донирани средствата ќе ја донесе Советот на Град Скопје.

Од Градот Скопје велат дека 10 години наназад трошат минимални средства за организирање на дочекот на Новата година затоа што забавата за граѓаните ја финансирале мобилните оператори во земјава, а годинава спонзор на забавата требало да биде Македонски Телеком.

Плусинфо ја покрена иницијативата за пренамена на средствата за прослава на Новата Година прашувајќи ги Град Скопје и Општина Центар, како и другите поголеми општини, дали ќе се откажат од прославите за парите да ги донираат за социјалните случаи. Вчера и градот Велес соопшти дека се откажува од прославата и ќе ги донира парите.

Претходно, Градот Скопје, најави повеќедневна богата програма со финансиска поддршка на Македонски Телеком и Пивара –Скопје, за дочек на Новата 2017 година, на плоштадот „Македонија“. Беше најавено дека ќе настапат DJ Douz, Адријан Гаџа, Слаткар Каролина Гочева и Миле Кузмановски.

Работи за сексот кои ги научивме од цртаните: Користи кондоми (фото)

Цртаните на Дизни – на прв поглед за деца, но доколку се анализираат подобро ќе видиме дека има и пораки до повозрасните.

1. Триј додека не излезе нешто од внатре.

2. Не е важно доколку вашиот партнер има влакна на места на кои вие немате.

 

3. Големината не е важна сѐ додека знаете како да го употребите „алатот“.

4. Внимавајте на вашата храна и на пијалокот – некој може да ви стави дрога.

 

5. Користете кондом.

БИЗАРНО: Хирург му вградил кукла во стомак, за да не му ја земе сестра му (фото)

„Имаме луѓе кои имаат потреба да се кастрираат, да си отстрануваат екстремитети… Импулсите се често поради претрпени трауми во детството и таков е случајот и со овој господин“, рекол психијатарот.

Мет Милер пател од необично бизарно пореметување. Тој во еден период од животот почувствувал потреба да вгради пластична кукла во своето тело, пишува порталот Amazing World.

Дури и психолозите биле шокирани кога слушнале за неговото пореметување. „Имаме луѓе кои имаат потреба да се кастрираат, да си отстрануваат екстремитети… Импулсите се често поради претрпени трауми во детството и таков е случајот и со овој господин“.

Милер си играл исклучиво со кукли кога бил мал, а омилена му била Аманда. Неговата постара сестра му рекла дека е преголем за да си игра со кукли (тогаш имал 16 години) и потоа му ја украла Аманда. Тоа го скршило.

„Тој буквално ја сакал таа кукла, му беше како дете, мајка и љубовница спакувани во пластична човечка форма“, рекол психијатарот.

Минатата година, после 32 години Милер ја пронашол куклата на таван. Ова ја поттикнало неговата сестра уште повеќе да го исмејува. Го нашла како ја капе куклата, ја храни и ја нарекува „мој мал зрак сонце“… Таа му рекла на Милер дека овој пат нема да му ја скрие куклата, туку ќе ја запали.

Тогаш, Мет паднал во делириум. Одлучен бил веќе никој никогаш да не ја оттргне од него, па решил куклата да си ја вгради во стомакот.

Не можел да пронајде хирург во Америка кој сакал да ја направи таа бизарна операција, па отишол во Костарика каде што платил 50.000 долари за овој необичен потфат.

„На секого ќе му направам било каква операција ако ми плати во готово“, рекол пластичниот хирург. „Минатиот месец на еден човек му го отстранив пенисот и истиот му го пришив за опашната коска. Сакаше опашка, па сега си има“.

Милер моментално бил на специјални лекови кои му помагале на неговото тело да не го отфрли страното тело. Тие исти лекови се даваат кај трансплатација на мозок, црн дроб и срце. Мет моментално бил во добра здравствена состојба.

„Мојата сестра сега ќе мора да извлече бебе од моето тело, ама буквално. Тоа може да ми направи големи здравтсвени проблеми, дури и смрт. Иако е многу сурова, сепак мислам дека нема да се осмели да го стори тоа“, рекол Милер.

Популарно

Твитови