Ќе се покаеш ако не го прочиташ писмово: Бојан (8)„Мамо сакам да те гушнам, не ме оставај“!

Колку што може детското срце да е искрено, не може никое друго. Детската солза го кине и она што е најтудено и најтврдо. Детските мали рачиња знаат да остават толку драг и силен печет на љубов каде и да допрат.

„Каде си мамо, зошто и оваа ноќ не си тука. Зошто мамо ме остави кај непознати и за мене толку страшни и чудни луѓе. Мама, душата моја трепери и солзите навираат во моите малечки очиња. Сакам да си тука, да те гушнам и да заспијам во твојата прегратка. Со малите прстиња да ја бушавам твојата коса. Сакам да си тука во оваа ноќна глува доба во кој одвреме навреме ќе се слушне само писок и лелек. Мама, те сакам најмногу на сиот свет. Да е морето мастило, а небото хартија нема да ми стаса да напишам колку многу те сакам. Ти си светлината на крајот од тунелот. Ти си светост и нешто најдраго. Знам дека ќе се појавиш во секој миг и ќе дојдеш по мене, а јас до тогаш ќе лежам во кревет и ќе те чекам. Знам дека ова е најдобро за мене, штом ти така си одлучила мила мамо. Верувај ми, лежењето во болнички кревет не е лесно, но кога ќе излезам, со трчање ке се втуднам во твојата прегратка и никогаш нема да те оставам. Те сакам“.

Превземање на оваа содржина, во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

ОГРОМНА ТРАНСФОРМАЦИЈА- Оваа девојка ја скрати својата долга коса на нула!! МАСАКАР (ВИДЕО)

Промените се дел од нашиот живот и истите носат нешто подобро, или пак во краен случај полошо во истиот.

Оваа девојка има многу долга коса, но се одлучила за неверојатна промена.

Таа собра храброст да се потшиша со машинка на нула. КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА!

Новиот ривал на Путин за претседател на Русија е ЖЕНА? (ФОТО)

Позната телевизиска новинарка Ксенија Собчак, чиј татко бил близок соработник на Владимир Путин, има намера да се кандидира на претседателските избори во Русија.

Како што пренесуваат светските медиуми, 35–годишната новинарка планира да се кандидира на претседателските избори кои се одржуваат во март 2018 година.

Таа се опиша како кандидат кој одбива status quo, некој кој би внел борбеност во кампањата и би ги предизвикал уморните стари кандидати од другите партии, кои постојат веќе со години.

Таа на своите потенцијални гласачи им порача да ја изберат неа доколку сакаат нешто да направат, ако им е доста од сè, а немаат свој кандидат.

New York Times пренесува и дека таа е ќерка на поранешен градоначалник на Санкт Петербург, Анатолија Собчак, кој бил ментор на Путин со години и кој починал во 2000- та година.

Меѓутоа, New York Times наведува дека кандидатурата на Собчак ќе биде дополнителен удар за и онака слабата опозиција, со потсетување дека главниот руски опозоционер Алексеј Навални нема право да се кандидира бидејќи тоа му го забрани судот, поради постапка која се води против него.

Бремената Ана Ивановиќ го покажа стомачето ! (ФОТО)

Синоќа се одржа големото отворање на првиот бутик на Intimissimi vo Њујорк. Познатиот бренд за долна облека собра бројни славни личности на едно место, меѓу кои и Ирина Шајк, Ана Ивановиќ, Сара Џесика Паркер и Дакота Џонсон.

За свечениот настан, бремената тениска ѕвезда избра фустан во боја на бургундец. 29-годишната Србинка, која го очекува првото дете со Бастијан Швајнштајгер, со широка насмевка позираше пред фоторепортерите.

Најчитани

Твитови