Алиоски го „ловат“ од Бундеслигата, Серија А, Белгија и Англија!

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски ја одигра есенската полусезона во Швајцарија во одлична форма. Буквално сам го носеше Лугано во некои моменти, па поради тоа, на адреса на тимот пристигнаа понуди. Информацијата ја потврди Анџело Ренѕети, првиот човек на Лугано, кој вели дека нашиот фудбалер го „ловат“ од Бундеслигата, Серија А, Белгија и Англија.

„Во изминатите неколку месеци големи клубови се распрашуваа за Алиоски. Добивме интересни понуди. Се работи за тим од Белгија, италијански тим од Серија А, еден тим од Бундеслигата кој се бори да игра во Лигата на шампионите, како и неколку клубови од Англија. Од Швајцарија, има интерес од Базел, меѓутоа мислам дека тоа не е опција. Ако Алиоски имаше 21 година, Базел ќе беше идеална опција. Но, веќе има 24, размислува за чекор напред во кариерата. Како и да е, рано е да се зборува“, изјави Анџело Ренѕети, претседателот на Лугано.

Алиоски, кој за Македонија има десет настапи, оваа сезона за Лугано одигра 30 натпревари на кои постигна 12 гола.

ОГРОМНА ТРАНСФОРМАЦИЈА- Оваа девојка ја скрати својата долга коса на нула!! МАСАКАР (ВИДЕО)

Промените се дел од нашиот живот и истите носат нешто подобро, или пак во краен случај полошо во истиот.

Оваа девојка има многу долга коса, но се одлучила за неверојатна промена.

Таа собра храброст да се потшиша со машинка на нула. КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА!

Новиот ривал на Путин за претседател на Русија е ЖЕНА? (ФОТО)

Позната телевизиска новинарка Ксенија Собчак, чиј татко бил близок соработник на Владимир Путин, има намера да се кандидира на претседателските избори во Русија.

Како што пренесуваат светските медиуми, 35–годишната новинарка планира да се кандидира на претседателските избори кои се одржуваат во март 2018 година.

Таа се опиша како кандидат кој одбива status quo, некој кој би внел борбеност во кампањата и би ги предизвикал уморните стари кандидати од другите партии, кои постојат веќе со години.

Таа на своите потенцијални гласачи им порача да ја изберат неа доколку сакаат нешто да направат, ако им е доста од сè, а немаат свој кандидат.

New York Times пренесува и дека таа е ќерка на поранешен градоначалник на Санкт Петербург, Анатолија Собчак, кој бил ментор на Путин со години и кој починал во 2000- та година.

Меѓутоа, New York Times наведува дека кандидатурата на Собчак ќе биде дополнителен удар за и онака слабата опозиција, со потсетување дека главниот руски опозоционер Алексеј Навални нема право да се кандидира бидејќи тоа му го забрани судот, поради постапка која се води против него.

Бремената Ана Ивановиќ го покажа стомачето ! (ФОТО)

Синоќа се одржа големото отворање на првиот бутик на Intimissimi vo Њујорк. Познатиот бренд за долна облека собра бројни славни личности на едно место, меѓу кои и Ирина Шајк, Ана Ивановиќ, Сара Џесика Паркер и Дакота Џонсон.

За свечениот настан, бремената тениска ѕвезда избра фустан во боја на бургундец. 29-годишната Србинка, која го очекува првото дете со Бастијан Швајнштајгер, со широка насмевка позираше пред фоторепортерите.

Најчитани

Твитови