Урнебесно: Панда во жестока битка со Снешко (видео)

Пандата наречена Да Мао е позната по тоа што обожава снег, но тоа што не го сака по никоја цена е да и го зазема просторот некој па макар тоа да биде и Снешко. Вработените во зоолошката градина во Торонто се одлучиле на потег да ја изненадат пандата, па во кафезоти направија другарче од снег. Меѓутоа, пандата со невиот цимер не се сложи иодлучи да се пресмета со новиот пријател.

Ја започна битката со Снешко. По неколкуминутно гребење со шепите и проблеми го победи противникот. Како сето тоа се случуваше погледнете од видеото:

Јелена Розга во фустан со кој личи на новогодишно пакетче! (ФОТО)

Сплитската пејачка неодамна на еден настап се појави во поразлично издание од досегашното.

Таа носеше фустан повпечатлив и од новогодишна елка.

Тоа што сите ги изненади е нејзиниот избр.

Многумина искоментираа дека претерала.

 

Hvala vam na prekrasnoj večeri! ❤️ #kasina #belgrade #concert #music #xmastime #modernazena #jelenarozga

A photo posted by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on Dec 22, 2016 at 8:21am PST

Скопјанката, која краде воздишки со секси тело и блескава насмевка (галерија + видео)

Студениот бран кој ја зафати Македонија, беше одлична причина да најдеме одлично место кое и тоа како ќе не загрее. Не се мислевме многу, Synergy Fitness & Spa ги исполни сите наши критериуми. И токму тоа место, Synergy Fitness & Spa во Скопје, го искористивме за сценографија за прекрасна фотосесија. Па оттука логично доаѓа прашањето, која е девојката? Ѓурѓица Трајановска од Скопје е девојка која има 24 години, добро градено тело и насмевка со која плени. Зад неа се пет активни години поминати како маникенка, за во 2010 да се стекне со титулата Miss body Macedonia. Инаку, таа е модел во маркетинг агенција АК.

Душегрижниците ќе речат дека за убаво тело пред се во прашање се гените, а Трајановска ќе раскаже. Самата таа вели дека за секси и добро градено тело пред се е потребен здрав начин на исхрана, квалитетна опрема за вежбање и тоа од Polleo sport и секако редовни тренинзи. Ѓурѓица редовно вежба аеробик кај Елена Бубало во најдобриот Synergy Fitness & Spa центар. Ако е за вовед доволно се зборови, фото галеријата од фотосесијата и видео материјалот зборуваат многу повеќе.

Ова е Exclusivity Project 2. - проект на Exclusive.mk во кој се промовира убавината, здравиот живот, модата и животниот стил на успешни Македонски граѓани. Во проектот ќе учествуваат многу девојки и момци од цела Македонија со што ќе се промовираат лица, места, објекти и настани. Во план е да се опфатат околу 50 фотосесии и видеа со кој на професионален начин ќе се прикажуваат нашите учесници. Проектот Exclusivity Project го спроведува маркетинг агенцијата Exclusivity во соработка со Редакцијата и Продукцијата на Exclusive.mk, фотографите PS Photography, Badstef и David Black, нашите покровители и соработници Synergy Fitness and Spa, Polleo Sport и Neuromedica. Наскоро следуваат уште многу епизоди.

Пријавете се и вие во проектот на: info@exclusive.mk

Погледнете ја Галеријата со Ѓурѓица и ВИДЕОТО


Directed by: Никола Митревски

Photography: Badstef и PS Photography  V

Video: Димитар Бабалков - Exclusive.mk

Postproduciton: Димитар Бабалков - Exclusive.mk

Makeup: Studio Artistico

Новинари: Ема Стојова и Марјана Аспровска - Exclusive.mk

Организација: Маркетинг Агенција - Exclusivity и Редакција - Exclusive.mk Exclusivity Project 12.2016

 

Популарно

Твитови