Кого си го посака Адриана Лима за Божиќ ?! (Фото)

Според медиумите, сексапилната Адриана Лима, никако да ја пронајде вистинската љубов која ќе трае долго.  Меѓутоа можеби и медиумите не знаат доволно за нејзиниот приватен живот.

Очигледно Лима сепак успеала да сочува нешто за себеси. Ноќта на Бадник, манекенката споделила жешка фотографија од себеси на својот Инстаграм профил, под која пишувало „Се што сакм за Божиќ, си ТИ! “

Очигледно сепак постои некој во нејзиниот живот, кој успеал да го освои нејзиното срце.

 

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови