Кристијано Роналдо спортист на Европа за 2016

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар спортист на Европа за 2016 година во традиционалниот избор на новинските агенции од Европа.
Во гласањето кое по 59-ти пат го организира полската новинска агенција ПАП, Португалецот, кој со Реал ја освои Лигата на шампионите, а со Португалија Европското првенство, доби 204 поени.

Роналдо во изборот го победи шкотскиот тенисер Енди Мари, кој одината ја заврши на првото место на АТП листата, а успеа да ги освои Вилблдон и олимписките игри. Мари освои 180 поени.

На третото место се најде пливачката од Унгарија Катинка Хосу (136), четврти е шампионот во Формула 1, Нико Розберг (115), а потоа следуваат британскиот атлетичар Мохамед Фарах (93), германската тенизерка Анжелик Кербер (77), францускиот бијатлонец Мартин Фукард (74), австрскиот скијач Марсел Хиршер (54), атлетичарката од Полска Анита Влопдарчик (42) и британскиот велосипедист Крис Фрум (38).

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови