Празници без дебелеење: Забрзајте го метаболизамот за 4 минути!

Забрзајте го метаболизамот за 4 минути! Може звучи неверојатно, но не мора да поминувате часови и часови во теретана за да го активирате метаболизамот. Оваа проверена кратка рутина и тоа како помага за да се постигне значителен ефект.

Добриот тренинг може да го направите и за помалку од пет минути

Во само 4 минути ќе согорите еден куп калории, ќе ги зајакнете мускулите и ќе се чуствувате препородени. И  уште една добра работа на овој тренинг е тоа што за вежбање не е потрена опрема.

Тренинг

Секоја вежба направете ја што можете повеќе за одреденото време. Ако имаш време преостанато од предвидените 4 минути направи пауза од една минута и преостанатото време искористи го за да ги повториш сите вежби по неколу пати. За очекувани резултати пактикувајте го овој тренинг два до три пати неделно.

Чучњеви – 60 секунди

Склекови  - 30 секунди

Одење со чекор (во место) – 30 секунди

Одење наназад (во место) – 60 секунди

Серија земјотреси во Пехчево, Берово и околината

Серија земјотреси чии епицентри потекнуваат од епицентралното подрачје Пехчево - Кресна се регистрирани денеска во период од 10 до 11 часот.

Земјотресите најсилно се почуствувани во Пехчево, Берово и околината. Најсилниот бил со магнитуда од 3,1 степен по Рихтеровата скала и е регистриран во 10.27 часот, а најслабиот со магнитуда од 2 степена според Рихер во 10.54 часот.

Покрај овие два земјотреса, Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје регистрираше уште три земјотреси и тоа во 10 часот со магнитуда од 3 степени, во 10.17 часот со магнитуда од 2,3 степени и во 10.19 часот со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала. 

ОГРОМНА ТРАНСФОРМАЦИЈА- Оваа девојка ја скрати својата долга коса на нула!! МАСАКАР (ВИДЕО)

Промените се дел од нашиот живот и истите носат нешто подобро, или пак во краен случај полошо во истиот.

Оваа девојка има многу долга коса, но се одлучила за неверојатна промена.

Таа собра храброст да се потшиша со машинка на нула. КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА!

Новиот ривал на Путин за претседател на Русија е ЖЕНА? (ФОТО)

Позната телевизиска новинарка Ксенија Собчак, чиј татко бил близок соработник на Владимир Путин, има намера да се кандидира на претседателските избори во Русија.

Како што пренесуваат светските медиуми, 35–годишната новинарка планира да се кандидира на претседателските избори кои се одржуваат во март 2018 година.

Таа се опиша како кандидат кој одбива status quo, некој кој би внел борбеност во кампањата и би ги предизвикал уморните стари кандидати од другите партии, кои постојат веќе со години.

Таа на своите потенцијални гласачи им порача да ја изберат неа доколку сакаат нешто да направат, ако им е доста од сè, а немаат свој кандидат.

New York Times пренесува и дека таа е ќерка на поранешен градоначалник на Санкт Петербург, Анатолија Собчак, кој бил ментор на Путин со години и кој починал во 2000- та година.

Меѓутоа, New York Times наведува дека кандидатурата на Собчак ќе биде дополнителен удар за и онака слабата опозиција, со потсетување дека главниот руски опозоционер Алексеј Навални нема право да се кандидира бидејќи тоа му го забрани судот, поради постапка која се води против него.

Најчитани

Твитови