Снежната прекривка во Маврово како во бајка! (ГАЛЕРИЈА)

Снегот што од вчера ја зафати територијата на Македонија на некои места веќе направи снежна покривка.

Снегот, според најавата од УХМР, ќе продолжи интензивно да паѓа и денес, што ќе формира нова снежна покривка која не повеќе места ќе биде со висина од 10 до 40 см.

На планинските места ќе има значително зголемување на снежната покривка, локално и над 50 см проследено со силен ветер кој ќе услови и снежни наноси. Ќе дува умерен, долж Повардарието и на исток засилен југоисточен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзина до 80км/ч.

Погледнете ги убавините на Маврово!

Прекрасната пејачка Симона Поповска на “Fashion TV“ (ФОТО)

Младиот македонски фотограф и режисер Зоран Стојановски – Зонде е првиот македонски фотограф кој се најде на интернет страната на “Fashion TV“.

Со наслов “Уличен стил“ во кој одлично се снајде прекрасната пејачка Симона Поповска, неговите фотографии блеснаа на “Fashion TV“.

Прекрасно изработени фотографии, убава и згодна девојка...

Погледнете ја фото-галеријата и уживајте!

Две секс-пози за незаборавен почеток на годината што иде

Знаете ли кои пози се најсоодветни за утринскиот секс? После нова година ова е одлично искуство за будење во прегратка на партнерот.

Ако тој се разбуди прв

Класичната поза за овој случај е позата „лажички”. Чувствителна е и романтична. Оваа поза е идеална во моментот кога партнерката почнува да се буди. Партнерите лежат на една страна, мажот е зад неа, со благо свиени нозе. Тој се доближува до нејзиниот грб, и ја носи блиску до себе. Таа многу малку ги шири нозете, за да може тој да продре во неа. Оваа поза не дозволува длабоко продирање во жената, но пак мажот може да ја стимулира партнерката галејќи и ги градите, клиторисот, и бакнувајќи и го вратот. Позата „лажички” претставува нежен и не брз секс, а тоа во комбинација со фактот дека мажите наутро се поиздржливи, може да ви го направи утринскиот секс подолг и незаборавен.

Ако таа се разбуди прва

Кога жената се буди, предметот на машката гордост, на нејзиниот партнер е најчесто „подготвен за битка”. Таа може нежно да го погали со рака, и после полека и нежно да седне врз него. Оваа поза е идеална бидејќи жената може да го контролира ритамот и длабочината на продирање на членот во неа. Сонливиот и среќен маж може да ја гали и бакнува партнерката насекаде. Денот по вакво утро нема да биде обичен.

Популарно

Твитови