Тевез ги сруши сите трансфер-рекорди

Аргентинецот Карлос Тевез официјално стана најплатениот светски фудбалер откако потпиша двегодишен договор со Шангај Шенхуа вреден 80 милиони евра.
Тевез има 32 години, во Кина тој пристигна од Бока Јуниорс каде за две години одигра 56 натпревари и постигна 25 голови.
 
Тренер на Шангај Шенхуа е Уругваецот Гус Појет, а покрај Тевез во тимот ќе играат уште Сенегалецот Демба Ба, Нигериецот Обафеми Мартинс и Колумбијците Фреди Гуарин и Џовани Морено.
 
Доаѓањето на Тевез е вториот голем трансфер во зимскиот преоден рок кој го реализираа тимовите од Шангај, откако претходно Шангај СИПГ за 70 милиони евра го купи Бразилецот Оскар.
 
Тевез во наредните денови ќе му се приклучи на тимот на јапонскиот остров Окинава, каде Појет ги подготвува играчите за новата сезона.
 
Шенхуа минатата сезона ја заврши на четвртото место во кинеската Суперлига зад градскиот ривал СИПГ, Џангсу Сунинг и повеќегодишниот шампион Гвангжу Евергранде. 

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови