Пасат по свадба, од "грепки" наместо цвеќе

Две празнични кола НовоЛото 7/34 со до 3 шанси за 7ка.Даниел и Ивана Сизовски, на својата свадбена покана напишале дека претпочитаат грепки наместо цвеќе.  На свадбата, на 26ти ноември добиле 78 инстант лозови од различни гости. Три дена по свадбената прослава ги изгребале и од сите добитни имале точно 1.200 денари кои решиле да ги заменат на среќното место на Државна лотарија на Македонија во Капитол мол, за нови 24 инстант лозови од играта Среќни тркала. Даниел и Ивана едновремено гребеле, секој по 12 инстанти и токму еден од 12те кои ги изгребал Даниел носел четири среќни тркала што им го донеле атрактивниот бел Фолксваген Пасат.

Оваа убава приказна е уште еден доказ дека среќата сама си го наоѓа патот, само треба да и ја отвориме вратата и да и дадеме шанса да не израдува нас, или да израдува некој кого го сакаме.

Во петок на ден пред Нова година, Даниел и Ивана ќе го добијат свадбениот подарок автомобил пред нивното среќно место во трговскиот центар Капитол мол.

Доделувањето е планирано во 12:00 часот, во предновогодишна атмосфера со Марјана и Викса.По доделувањето ќе продолжи промоцијата за празничните кола на играта на среќа НовоЛото 7/34.

По повод Нова Година и Божиќ, Државна лотарија на Македонија подготви празнични кола на 31ви декември 2016та и 7ми јануари 2017та,  во кои ќе се реализираат до три извлекувања за 7ка!.  Во случај седумката да се постигне во првото коло нема да се извлекува понатаму, но во случај да не се постигне седука во првото се оди на второ извлекување кога се извлекуваат и другите непостигнати категории добивки во првото коло, а доколку не се постигне 7ка и во второто извлекување, се продолжува со трето извлекување во кое се извлекуваат и другите категории добивки кои не биле постигнати во второто извлекување.

Со надеж дека ќе влеземе во новата година со два нови милионера, Државна лотарија на Македонија приредува две празнични кола со – ДО ТРИ ШАНСИ ЗА 7КА!

Страшна сообраќајна несреќа - Удрил во столб па му се запалило возилото

Во 18 часот и 40 минути на автопат во изградба во Свети Николе, 35-годишниот С.А. од Штип загубил контрола над своето Тико, слетал во дупка, удрил во бетонски столб, при што возилото се запалило и изгорело.

Полицијата денеска информира дека возачот бил пренесен во Клинички центар Штип, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, по што со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во градска општа болница „8-ми Септември“ Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата.

Модната дизајнерка Маја Кикириткова го кажа судбоносното „ДА“! (ФОТО)

Македонската дизајнерка Маја Кикириткова доби веренички прстен на нејзиниот роденден. На својот профил на „Фејсбук“, убавата штипјанка објави фотографија на која го покажува прстенот подарен од нејзиното момче Александар.

– Од многуте неубави работи што се случија оваа 2016, годината ја завршувам со ова прекрасно да, а 2017 ќе ја започнам со уште поубави – напиша таа над фотографијата.

Популарно

Твитови