Најуспешни ВИП личности за 2016 според Еxclusive.mk (ФОТО)

Годината во тек наскоро ќе ја испратиме и со желби за просперитет  и среќна иднина ќе ја дочекаме новата. Како по некое непишано правило и годинава тимот на најдобриот македонски портал Exclusive.mk, кој за помалку една година во етер е во топ 7 најчитани портали, направи топ избор на најуспешни ВИП личности од македонската естрада. Редоследот не е важен, категоријата е битна и делот дека се од оваа наша листа.

1.НАЈВЛИЈАТЕЛНА ЛИЧНОСТ – Ина Многуфина.

Голема маса на луѓе секојдневно ја следат токму нејзе, Ина Многуфина. Секој нејзин твит – статус наидува на голем број на лајкови како потврда за тоа дека е токму така. Но се соочуваше и со критики, но големите луѓе знаат да го прифатат тоа на најдобар и најбезболен начин. Во оваа година Ина помогна и во многу хумани цели. Секоја чест. Па со право оваа номинација НАЈВЛИЈАТЕЛНА ЛИЧНОСТ ние и ја доделуваме на Ина Многуфина.

2.НАЈДОБАР ЕСТРАДЕН ТВ МАГАЗИН – Backstage

Приказните од секојдневието знаат да ги прикажат на посебен и уникатен начин својствен само за нив. Тимот на Backstage континуирано расте како и се поголемиот број на нивна публика. И во ова политички нестабилно време останаа тие што се, квалитетни, професионални и препознатливи. Зборовите не се никогаш доволни, успесите сами по себе зборуваат. Номинацијата НАЈДОБАР ЕСТРАДЕН ТВ МАГАЗИН затоа ја доделивме токму на нив- Backstage.

3.НАЈЗАБАВНА И НАЈУНИКАТНА ТВ ВОДИТЕЛКА – Ивана Наскова

За помалку од една година на тв екраните создаде вистински бум на несекојдневно и необично тв шоу „На шанк“. Никогаш не глуми дека е нешто што не е, а секоја емисија е исполнета со интересни гости и разговорот што го води со нив е спонтан што дава дополнителен оригинален блесок на македонско тв шоу. Нескромно и со право, номинациајта НАЈЗАБАВНА И НАЈУНИКАТНА ТВ ВОДИТЕЛКА и ја доделуваме токму на нејзе, Ивана Наскова.

4.НАЈУСПЕШНА ЉУБОВНА ДВОЈКА – Деспина Царева и Филип Гачевски

Покрај огромната љубов која владе помеѓу нив тие и понатаму останаа професионалци во својата професија. Деспина е дипломиран правник, тв водителка и модел, а Гачевски најуспешен голман во Ф.К. „Вардар’’, но игра и за Македонската репрезентација. Љубовта им е како од бајките, а професионалните ангажмани секогаш најголем квалитет пред конкуренцијата. Номинацијата, НАЈУСПЕШЕА ЉУБОВНА ДВОЈКА им ја доделуваме токму на нив сооглед на рекордната гледаност на интервјуто кое ние го направивме со нив и тоа дека крадат погледи каде и да се појават. Дали овој пар ќе се пресели во Верона, останува времето да покаже.

5. ПИСАТЕЛКА СО НАЈГОЛЕМ И НАЈВЛИЈАТЕЛЕН УСПЕХ – Ксенија Николова

„Макар уште еднаш“ е насловот на делото на Ксенија кое направи вистински бум помеѓу македонските читатели. Покрај успешноста во оваа сфера исто така е препознатлива и нејзиниот потпис стои зад многу македонски музички теми. Самото име и презиме Ксенија Николова е асоцијација на убав пишан збор, квалитет и препознатлив стил. Не се мислевме за кому да припадне номинацијта ПИСАТЕЛКА СО НАЈГОЛЕМ И НАЈВЛИЈАТЕЛЕН УСПЕХ, па со право и ја доделивме токму нејзе, Ксенија Николова.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови