Најмоќното Porsche Panamera стана уште полуксузно (ГАЛЕРИЈА)

Единицата „Porsche Exclusive“ подготви посебен пакет за најмоќната верзија на новата генерација на „Panamera“. Така продолжената варијанта „Panamera Turbo“, развива моќност од 550 КС, стана и полуксузен кој доаѓа од германскиот производител.

Измените го погодиле како изгледот, така и внатрешноста на возилото. Новата модификација се разликува по црвената боја „Carmine Red“ и деталите од дополнителниот пакет „SportDesign“ – нов заден дифузер, различни цевки на издувниот систем во боја на каросеријата, како и двобојните тркала.

Ентериерот на хечбекот нуди импресивна комбинација од црна кожа со дополнителни црвени акценти. Тие се поставени на предниот панел, во внатрешниот дел на вратите и на централната конзола. Има и едноставна варијанта, кај која црвените акценти се отсутни.

Верзијата „Panamera Executive“ се разликува од стандардниот модел на „Porsche“ по продолженото со 150 мм меѓуоскино растојание и богата основна опрема. Во него влегуваат воздушно потпирање и адаптивна шасија „PASM“ и панорамски покрив.

Модификацијата „Panamera Turbo Executive“ е опремена со 4,0-литарски V8 мотор со моќност од 550 КС и 770 Нм вртежен момент. Забрзувањето од 0 до 100 км/ч трае 3,9 секунди, а максималната брзина надминува 300 км/ч.

 
 

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови