Кинезите на Роналдо му нудат 150 милиони евра по сезона! Дали ќе прифати?

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорге Мендеш открива дека за неговиот клиент има понуда од Кина во висина од неверојатни 300 милиони евра, а играчот би земал плата од 150 милиони годишно.

Кинезите нудејќи непристојни суми успеваат да купат големи фудбалери, последни кои заминаа таму се Карлос Тевез и Оскар.
 
Жорге Мендеш открива дека на Реал Мадрид добил понуда од 300 милиони евра за Роналдо. Португалецот би земал 150 милиони евра за една сезона, сума која е безобразно висока. Но очекувањата се дека Роналдо нема да ја прифати понудата.
 
„Понуда од 300 милиони евра дојде од Кина до Реал Мадрид и 150 милиони евра за една сезона за Кристијано. Но парите не се се во животот, Реал Мадрид е клубот на неговиот живот“ - вели Мендеш.

ОГРОМНА ТРАНСФОРМАЦИЈА- Оваа девојка ја скрати својата долга коса на нула!! МАСАКАР (ВИДЕО)

Промените се дел од нашиот живот и истите носат нешто подобро, или пак во краен случај полошо во истиот.

Оваа девојка има многу долга коса, но се одлучила за неверојатна промена.

Таа собра храброст да се потшиша со машинка на нула. КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА!

Новиот ривал на Путин за претседател на Русија е ЖЕНА? (ФОТО)

Позната телевизиска новинарка Ксенија Собчак, чиј татко бил близок соработник на Владимир Путин, има намера да се кандидира на претседателските избори во Русија.

Како што пренесуваат светските медиуми, 35–годишната новинарка планира да се кандидира на претседателските избори кои се одржуваат во март 2018 година.

Таа се опиша како кандидат кој одбива status quo, некој кој би внел борбеност во кампањата и би ги предизвикал уморните стари кандидати од другите партии, кои постојат веќе со години.

Таа на своите потенцијални гласачи им порача да ја изберат неа доколку сакаат нешто да направат, ако им е доста од сè, а немаат свој кандидат.

New York Times пренесува и дека таа е ќерка на поранешен градоначалник на Санкт Петербург, Анатолија Собчак, кој бил ментор на Путин со години и кој починал во 2000- та година.

Меѓутоа, New York Times наведува дека кандидатурата на Собчак ќе биде дополнителен удар за и онака слабата опозиција, со потсетување дека главниот руски опозоционер Алексеј Навални нема право да се кандидира бидејќи тоа му го забрани судот, поради постапка која се води против него.

Бремената Ана Ивановиќ го покажа стомачето ! (ФОТО)

Синоќа се одржа големото отворање на првиот бутик на Intimissimi vo Њујорк. Познатиот бренд за долна облека собра бројни славни личности на едно место, меѓу кои и Ирина Шајк, Ана Ивановиќ, Сара Џесика Паркер и Дакота Џонсон.

За свечениот настан, бремената тениска ѕвезда избра фустан во боја на бургундец. 29-годишната Србинка, која го очекува првото дете со Бастијан Швајнштајгер, со широка насмевка позираше пред фоторепортерите.

Најчитани

Твитови