Meсецов 4 НОВИ МИЛИОНЕРИ со државна видеолотарија на Македонија

Државна видеолотарија на Македонија со четири фантастични МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки го заокружува декември. Низата милионери овој месец ја започнавме со играч од Кичево, потоа следеше играч од Кавадарци, а последните двајца се од Скопје.

На 30.12.16 во  Спорт Лаиф Треид Топанско 2 во Скопје, освоен е последниот Милионер Џек пот во 2016, вреден 1.359.255 денари.

Само два дена пред тоа во просториите на ДВЛМ се појави среќниот добитник на претходниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, вреден 1.785.908 денари. Овој одличен добитен износ е освоен во Спорт Лаиф Треид Кисела Вода 1 на 25.12.16 во 11:27.

Рекордниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на ДВЛМ досега е вреден 1.794.419 денари, а беше освоен на почетокот на декември во Вемакс Тобако во Кичево.

Сите играчи кои станаа милионери, благодарение на видеолотариските терминали на Државна видеолотарија на Македонија и МИЛИНЕР ЏЕК ПОТ добивките, со убави желби ја заокружуваат оваа 2016 и ја планираат Новата 2017 година. 

Добивките ЏЕК ПОТ, Државна Видеолотарија на РМ ги стартуваше на 1ви јуни годинава. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ игрите на среќа. МИНИ ЏЕК ПОТ добивките се во вредност од 5 илјади до 10 илјади денари, додека најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка е вредна од 1.200.000,00 до 1.800.000,00 денари. Досега под мотото Играј за забава, освоени се 25 Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 36.150.786 денари. Покрај нив, освоени се и 3253 Мини Џек Пот добивка во вкупен износ од 24.392.569 денари.

Со убави желби за големи добивки, тимот на Државна видеолотарија на Македонија Ви посакува забавна, среќна и успешна 2017 година. Среќни празници.

Љубовта победува се: Пар со даунов синдром прослави 22 години од брак! (фото)

Мериен и Томи Пилинг се првиот пар со Даунов синдром кој што се венчал во Велика Британија.

Овој пар се венчал во 1995 година, а нивното венчавање му докажало на светот дека и оние кои имаат таков проблем, заслужуваат љубов и среќа.

Сестрата на Мериен одлучила да направи Фејзбук страница за овој пар, на која добила 8.000 следбеници. Оние кои се сомневале во успехот на нивниот брак, сега не можат да кажат апсолутно ништо.

Се забавувале 18 месеци, а за да ја побара за жена Мериен, Томи прво ја прашал нејзината мајка.

Они истакнуваат дека нивната љубов нема врска со Дауновиот синдром, туку исклучиво со љубовта. Мериен не размислувала два пати, бидејќи одма знаела дека Томи е љубовта на нејзиниот живот.

Нивната љубов им покажала и на други парови со овој проблем дека не постојат препреки кога некој сакаш искрено.

Баран од јахта замина на скијање! (фото и видео)

Сигурно не сте го заборавиле бунтовникот Баран од серијата „Црната роза“. Епа истиот тој деновиве ужива во последните денови од зимата. 

Постојано ги апдејтува фановите со фотографии од зимскиот одмор. Очигледно е дека ужива во бордањето. 

Погледнете дел од фотографиите што тој ги има објавено на Инстаграм.

 

I can fly.

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Düşe kalka

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Snow

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

А, кога зимата ќе помине очекуваме фотки од плажа и секако со поубавата половина.

Не можеа да се воздржат па имаа секс среде ресторан (ВИДЕО 18+)

Нема ништо по напорно од заљубен пар каде партнерите не можат да ги тргнат рацете еден од друг, но кога ќе наидете на пар кој има секс во ресторан додека нарачува храна тоа е веќе сосема друга димензија.

Овие денови на социјалните мрежи се шири снимка која наводно во е снимена во еден ресторан на популарниот ланец на Dominos's.

Камерите го снимиле парот во акција кој стоел на шалтерот додека несреќните вработени ја примале нивната нарачка. Погледнете го видеото.

Најчитани

Твитови