2016 БЕШЕ НЕГОВА ГОДИНА: Заработува дневно по 32 милиони долари и нема да запре!

Мултимилијардерот Ворен Бафет секој ден заработува по 32.2 милиони долари.  Само лани богатството му е зголемено за 11.8 милијарди долари.  Тој е еден од најголемите противници на новиот претседател на САД, Доналд Трамп во деловниот свет. 

„Волшебникот од Омаха“ - вака го нарекуваат откако два дена по победата на Трамп е прогласен за втор најбогат човек на светот. 

Се очекува за време на мандатот на Трамп тој да го зголеми богатството.  Лани неговото богатство пораснало за 19%. 

 

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови