Утринава 3 лица загинаа во сообраќајна несреќа

Три лица смртно настрадаа во сообраќајна несреќа која утринава се случила во населбата Буна во близина на Мостар, потврди „Klic.ba“ во Оперативниот центар на Полицијата.

Несреќата се случила утринава околу 6 часот, а на овој дел од магистралниот пат М-17 сообраќајот е целосно запрен.

Како што наведува полицијата увидот сеуште трае, а идентитетот на настраданите ќе биде познат по направениот увид.

Несреќата се случила кога автомобил марка „BMWсе заби во багер кој се движел во тој дел од патот.

Од силината на ударот автомобилот се одбил а од спротивната страна доаѓал друг автомобил марка „Ауди“, пренесува „Bljesak.info“.

Возачот на Аудиот и возачот на багерот се здобиле со полесни телесни повреди, а сите патници од „BMW“-то се починати.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови