Миркуловски тренира како лав - „Кога татковината те вика, нема време за пауза!“ (видео)

Македонската ракометна репрезентација се подготвува за настапот на СП 2017 во Франција, а дел од неа ќе биде големиот и неуморен борец во црвено-жолтиот дрес, Филип Миркуловски.

Популарниот „Жути“ кој влегува на некои места со глава каде некои не би влегле со нога, иако уште не е пристигнат во составот на Лино Червар, напорно се подготвува за ракометниот Мундијал. Миркуловски објави видео на социјалните мрежи, во кое порачува - „Кога татковината те вика, нема време за пауза“. 

Во продолжение, погледнете како еден од најборбените македонски спортисти се подготвува за настапот на СП 2017.

 

Видео

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови