Радовишанец: Чекајќи ноќна 2ка, на Нова година, си фати девојка!

Додека најголемиот број на луѓе на последниот ден од старата година се собираат на различни прослави за дочек на Нова година, момче (24) од Радовиш имал многу поразличен момент. После лудата и весела ноќ, накај два часот по полноќ на Нова година стоел на една од постојките на „Партизанска“ за да си замине дома со ноќна двојка. Ладното време не го поколебало да фати такси, напротив останал да стои речиси еден час.

„Бевме собрани кај еден другар во стан, домашна атмосфера за Нова година. Како да знаев, нешто од внатре ме тераше, да не останам кај него да преспијам. Накај два часот по полноќ излегов и се упатив накај постојка да фатам автобус. Додека пушев цигара, а прстите ми беа премрзнати ми пристапи една девојка и ме праша колку долго чекам автобус. Кратко, и одговорив. Сакаше да запали цигара, но немаше запалка. И помогнав и започнавме некој клише муабет.  За среќа, и таа чекаше ноќна двојка. Не ни претпоставував дека ќе се запознаеме. Автобусот од нигде не се појавуваше, па одлучивме да заминеме во еден од локалните кафулиња, поради студот. Цела ноќ теравме лабаво, а следниот ден пиевме кафе. Се одеше како на филм. Денес е моја девојка, а јас нејзин избраник“, раскажува среќното момче.

Инаку, поради скромноста, момчето сакало да остане анонимно, соопштува лицето кое ја сподели информацијата.

Допис од: Р.У.

Превземање на оваа содржина, во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

Роналдињо љуборен на еден фудбалер (ВИДЕО)

Роналдињо е голем обожавател на Англиската Премиера лига во која претходната сезона видел еден гол каков одсекогаш сакал да постигни. Се случил на утакмицата Crystal Palace и Tottenham во која победа славеа Tottenham со резултат 1:3. Роналдино беше воодушевен од голот на Dele Alli.

"Морам вас да ви признаам дека сум љубоморен на Али поради тој гол, за кој е тешко да најдам вистински зборови. Тоа беше мајсториски како што одсекогаш сакав да постигнам", кажал Роналдињо

 

Научниците откриваат: Ова е совршениот облик на женски гради.

Се мисли  дека овој облик на гради најмногу го привлекува машкото внимание, а ова го откриваат токму научните истражувања.Како британските пластични хирурзи би имале колку што е можно подобар образец за употреба во реконструктивната хирургија којашто ја применуваат над пациенти заболени од карцином на дојката, коишто се подвргнале на мастектомија, било спроведено и истражување, сè со цел да се добие визија за совршениот облик на женските гради.

Во истражувањето, чиишто резултати се објавени и во научниот магазин "Пластична и реконструктивна хирургија", испитани биле повеќе од 1.300 мажи, жени и хирурзи, коишто морале да прегледаат повеќе фотографии, а на крајот и да ги одредат совршените пропорции на женските гради.

На крајот, сите три групи го избрале токму природниот облик, налик на оној на античката грчка скулптура на Милоска Венера или "Афродита од Милос" — античка статуа и едно од најпознатите дела од скулптурата од стара Грција, која е денес еден од најпознатите експонати во Лувр во Париз.

 

Значи, иако можеби помисливте дека ќе победат бујните вештачки деколтеа, овојпат сепак победуваат природните гради, со какви што секако не може да се пофалат голем број на актерки и старлети!

За секунда имаше одговор: Најбрзо решена задача во квиз! (видео)

На вториот натпревар полуфиналистите во српскиот квиз Сложувалка, Никола Стојменовиќ и Милица Марковиќ, се соочија со „претежок“ предизвик во играта Мој број. Бројот кој го избра Милица како задача, ги насмеа сите.

Погледнете зошто во 04:47

Најчитани

Твитови