Семејна драма: Не му дала 1.000 денари, сопругот ја претепал и ѝ ја запалил облеката

Дваесет и четиригодишната Џ.А. од гостиварска Долна Бањица, вчеравечер околу полноќ пријавила семејно насилство што претходно го извршил нејзиниот 35-годишен сопруг С.А.
 
-Тој во 21 часот се вратил дома и на сопругата и побарал 1000 денари, а откако му кажала дека нема, физички ја нападнал, повеќе пати удирајќи ја со тупаници по главата, по што ја избркал надвор и и ја запалил облеката и личните документи. Според нејзината пријава, С.А. подолго време психички и физички ја малтретирал и побарала кривичен прогон, информираат од СВР Тетово.
 
Набрзо, С.А. лишен е од слобода, задржан е во Полициската станица Гостивар за расчистување на сите поединости и ќе се соочи со соодветен поднесок.

Научниците откриваат: Ова е совршениот облик на женски гради.

Се мисли  дека овој облик на гради најмногу го привлекува машкото внимание, а ова го откриваат токму научните истражувања.Како британските пластични хирурзи би имале колку што е можно подобар образец за употреба во реконструктивната хирургија којашто ја применуваат над пациенти заболени од карцином на дојката, коишто се подвргнале на мастектомија, било спроведено и истражување, сè со цел да се добие визија за совршениот облик на женските гради.

Во истражувањето, чиишто резултати се објавени и во научниот магазин "Пластична и реконструктивна хирургија", испитани биле повеќе од 1.300 мажи, жени и хирурзи, коишто морале да прегледаат повеќе фотографии, а на крајот и да ги одредат совршените пропорции на женските гради.

На крајот, сите три групи го избрале токму природниот облик, налик на оној на античката грчка скулптура на Милоска Венера или "Афродита од Милос" — античка статуа и едно од најпознатите дела од скулптурата од стара Грција, која е денес еден од најпознатите експонати во Лувр во Париз.

 

Значи, иако можеби помисливте дека ќе победат бујните вештачки деколтеа, овојпат сепак победуваат природните гради, со какви што секако не може да се пофалат голем број на актерки и старлети!

За секунда имаше одговор: Најбрзо решена задача во квиз! (видео)

На вториот натпревар полуфиналистите во српскиот квиз Сложувалка, Никола Стојменовиќ и Милица Марковиќ, се соочија со „претежок“ предизвик во играта Мој број. Бројот кој го избра Милица како задача, ги насмеа сите.

Погледнете зошто во 04:47

Во црно, без шминка – Моника Белучи стигна на аеродромот во Белград (ФОТО)

Една од најубавите жени во светот повторно е во Белград!

Моника Белучи на аеродромот Никола Тесла не стигна со приватен авион, како што првично беше најавено, туку со редовен лет од Париз.

Таа во црна облека и без ронка шминка изгледа фантастично!

Најчитани

Твитови