Aна Николиќ потврди дека е трудна: Кога ќе „пристигне“ бебето

Популарниот брачен пар, пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Џуриќ Раста, оваа година ќе се реализираат како родители.

Пејачката деновиве дознала дека е во блажена состојба, а среќната вест првин ја сподели со избраникот Раста и со најблиските членови на семејството.

„Вистина е, добив позитивни резултати, трудна сум. Меѓутоа, не сакам многу јавно да зборувам и коментирам“, изјави Николиќ.

Па според сето ова, очигледно е дека бебето ќе дојде на свет негде во септември годинава.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови