Оваа скопјанка е неверојатно талентирана за фудбал! (ВИДЕО)

Запознајте ја талентираната Ана Милчевска која неверојатно игра фудбал.

Ана има 13 години и живее во Скопје, а веќе прави неверојатни трикови со фудбалска топка. Сите трикови ги научила сама.

Неодамна почна да тренира фудбал, но сеуште не игра бидејќи е мала.

Нејзин идол е Дарко Глишиќ, фудбалер на ФК Вардар.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови