Наместете зимски ланци на гумите буквално за 2 минути (видео)

Сигурно веќе знаете за да возите автомобил во зимски услови, кога на патиштата има снег и мраз, неопходно е да поседувате ланци, кои морате да ги користите на делниците каде што за тоа е поставена вертикална сигнализација.

Кога ќе се најдете во ситуација прв пат да ставате синџири, а временските услови околу вас се лоши, поставувањето може да ви изгледа многу комплицирано а посебно доколку не сте го ни прочитале упатството.

Одвојте две минути време, погледнете го видеото и бидете подготвени.

Крвава свадба: Невеста скокна во смрт на својата венчавка (видео)

Трагичен настан снимен од безбедносни камери се случи во Кина. На снимката може да се забележи моментот кога девојката паѓа врз автомобилот, го крши задното стакло и повеќе не се помрднува.

Засега се нејасни причините поради кои невестата скокнала од прозорецот на зградата, но се се претпоставува дека не сакала да стапи во брак кој бил договорен без нејзино одобрување.

Опасност за светот: Терористички напад во Ерусалим, најмалку 4 жртви (видео)

Камион со кој управувал Палестинец удри во група пешаци во Ерусалим, најмалку четири лица загинаа, а 15 се повредени.

Израелската полиција прецизира дека се работи за група на војници кои се симнувале од автобус. Двајца од повредените се во критична состојба. 

„Се работи за терористички напад“, изјави портпаролот на полицијата кој објави дека телата се „рафрлани“ по улицата. Нападот се случува неколку недели откако 12 лица загинаа во напад со камион во Берлин.

Популарно

Твитови