Секс рулет со ХИВ е опасен нов тренд помеѓу младите!

Шпанија стана позната по новиот вид бизарна забава под називот „секс рулет“ во кој една личност, за која никој не знае која е, е ХИВ позитивна, а никој не смее да користи кондоми.

Овие забави се со екстремен секс, сите имаат незаштитен однос, но никој не знае кој е заразен. Лекарите во Барселона тврдат дека т. н. секс рулет забави се одржуваат токму во тој град, главно меѓу геј мажите.

Британскиот таблоид „Метро“ пишува дека таквите забави ги организирале богатите луѓе во Србија. Учесниците ги возбудува сознанието дека би можеле да се заразат, тврдат луѓето кои велат дека се заиграле секс рулет. Доктор Џосеп Малолас од клиниката во Барселона вели дека таквите забави се доказ дека луѓето ја „изгубиле почитта“ кон ХИВ.

„Тука имате се – секс рулет забави, односно сексуални забави на кои можат да учествуваат само заразени со ХИВ.На некои земаат лековви, но тоа ги доведува во ризик сите личности да заболат“, вели Малолас.

Тој додава дека некои забави се познати како „сини забави“, бидејќи посетителите земаат лекови против вирусот за да го намалат ризикот од заразата.

„Метро“ пишува дека српската стриптизета Тијана минатата година тврдела дека таквите забави се измислени во Србија и дека се наречени српски секс рулет, според смртоносната игра руски рулет, пренесува „Србијаданас“.

„Луѓето доаѓаат маскирани, а еден е заразен со ХИВ. Забавите ги организираат богатите за богатите. Нив ги „пали“ ризикот од заразата“, рекла стриптизетата Тијана.

Психосексуалната терапевтка Кејт Морли рекла дека овие забави се со висок интензитет, бидејќи се комбинира оргазмот со високиот адреналин.

„Битно е да се нагласи дека долготрајните последици се опасни“, нагласила Морли.

ОГРОМНА ТРАНСФОРМАЦИЈА- Оваа девојка ја скрати својата долга коса на нула!! МАСАКАР (ВИДЕО)

Промените се дел од нашиот живот и истите носат нешто подобро, или пак во краен случај полошо во истиот.

Оваа девојка има многу долга коса, но се одлучила за неверојатна промена.

Таа собра храброст да се потшиша со машинка на нула. КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА!

Новиот ривал на Путин за претседател на Русија е ЖЕНА? (ФОТО)

Позната телевизиска новинарка Ксенија Собчак, чиј татко бил близок соработник на Владимир Путин, има намера да се кандидира на претседателските избори во Русија.

Како што пренесуваат светските медиуми, 35–годишната новинарка планира да се кандидира на претседателските избори кои се одржуваат во март 2018 година.

Таа се опиша како кандидат кој одбива status quo, некој кој би внел борбеност во кампањата и би ги предизвикал уморните стари кандидати од другите партии, кои постојат веќе со години.

Таа на своите потенцијални гласачи им порача да ја изберат неа доколку сакаат нешто да направат, ако им е доста од сè, а немаат свој кандидат.

New York Times пренесува и дека таа е ќерка на поранешен градоначалник на Санкт Петербург, Анатолија Собчак, кој бил ментор на Путин со години и кој починал во 2000- та година.

Меѓутоа, New York Times наведува дека кандидатурата на Собчак ќе биде дополнителен удар за и онака слабата опозиција, со потсетување дека главниот руски опозоционер Алексеј Навални нема право да се кандидира бидејќи тоа му го забрани судот, поради постапка која се води против него.

Бремената Ана Ивановиќ го покажа стомачето ! (ФОТО)

Синоќа се одржа големото отворање на првиот бутик на Intimissimi vo Њујорк. Познатиот бренд за долна облека собра бројни славни личности на едно место, меѓу кои и Ирина Шајк, Ана Ивановиќ, Сара Џесика Паркер и Дакота Џонсон.

За свечениот настан, бремената тениска ѕвезда избра фустан во боја на бургундец. 29-годишната Србинка, која го очекува првото дете со Бастијан Швајнштајгер, со широка насмевка позираше пред фоторепортерите.

Најчитани

Твитови