Секс рулет со ХИВ е опасен нов тренд помеѓу младите!

Шпанија стана позната по новиот вид бизарна забава под називот „секс рулет“ во кој една личност, за која никој не знае која е, е ХИВ позитивна, а никој не смее да користи кондоми.

Овие забави се со екстремен секс, сите имаат незаштитен однос, но никој не знае кој е заразен. Лекарите во Барселона тврдат дека т. н. секс рулет забави се одржуваат токму во тој град, главно меѓу геј мажите.

Британскиот таблоид „Метро“ пишува дека таквите забави ги организирале богатите луѓе во Србија. Учесниците ги возбудува сознанието дека би можеле да се заразат, тврдат луѓето кои велат дека се заиграле секс рулет. Доктор Џосеп Малолас од клиниката во Барселона вели дека таквите забави се доказ дека луѓето ја „изгубиле почитта“ кон ХИВ.

„Тука имате се – секс рулет забави, односно сексуални забави на кои можат да учествуваат само заразени со ХИВ.На некои земаат лековви, но тоа ги доведува во ризик сите личности да заболат“, вели Малолас.

Тој додава дека некои забави се познати како „сини забави“, бидејќи посетителите земаат лекови против вирусот за да го намалат ризикот од заразата.

„Метро“ пишува дека српската стриптизета Тијана минатата година тврдела дека таквите забави се измислени во Србија и дека се наречени српски секс рулет, според смртоносната игра руски рулет, пренесува „Србијаданас“.

„Луѓето доаѓаат маскирани, а еден е заразен со ХИВ. Забавите ги организираат богатите за богатите. Нив ги „пали“ ризикот од заразата“, рекла стриптизетата Тијана.

Психосексуалната терапевтка Кејт Морли рекла дека овие забави се со висок интензитет, бидејќи се комбинира оргазмот со високиот адреналин.

„Битно е да се нагласи дека долготрајните последици се опасни“, нагласила Морли.

Љубовта победува се: Пар со даунов синдром прослави 22 години од брак! (фото)

Мериен и Томи Пилинг се првиот пар со Даунов синдром кој што се венчал во Велика Британија.

Овој пар се венчал во 1995 година, а нивното венчавање му докажало на светот дека и оние кои имаат таков проблем, заслужуваат љубов и среќа.

Сестрата на Мериен одлучила да направи Фејзбук страница за овој пар, на која добила 8.000 следбеници. Оние кои се сомневале во успехот на нивниот брак, сега не можат да кажат апсолутно ништо.

Се забавувале 18 месеци, а за да ја побара за жена Мериен, Томи прво ја прашал нејзината мајка.

Они истакнуваат дека нивната љубов нема врска со Дауновиот синдром, туку исклучиво со љубовта. Мериен не размислувала два пати, бидејќи одма знаела дека Томи е љубовта на нејзиниот живот.

Нивната љубов им покажала и на други парови со овој проблем дека не постојат препреки кога некој сакаш искрено.

Бил срамежлив, а сега е најмоќен човек на светот: Путин кога станал претседател!

Германскиот фото-репортер Даниел Бискуп, кој неколку пат го фотографирал рускиот претседател Владимир Путин, за него вели дека со време се променил и станал многу поцврст отколку пред 16 години, кога го запознал за прв пат.

-За сите овие години рускиот претседател многу се променил, но некои црти останале исти. Тој зборува многу тивко, речиси да шепоти, а кога зборува германски се обидува да биде многу љубезен – рекол Бискуп.

Според неговите зборови, кој сега разговара со Путин, го гледа сосема поразлично од тоа пред 16 години.

“Тој е сега многу поцврст од порано, некој кој претставува силна Русија. Тоа не е глума, тој верува во тоа”, навел фотографот, пренесува Дие Велт.

Порано Путин делувал многу срамежливо, истакнал Бискуп, додека таа промена во карактерот на Путин ја објаснува преку однесувањето на Западот кон Русија.

-На почетокот на 90-тите многумина во Русија мислеле дека Западот ќе ги прифати со две раце. Меѓутоа, Западот на тој период гледал како на последната рунда од борбата помеѓу комунизмот и капитализмот. Напредокот кој Русите во тој период самостојно го постигнале, Западот го сфатил како свој пораз, а тоа Русите ги погодило. А тие само сакаа кон нив сите да се однесуваат чесно- заклучил Бискуп.

Баран од јахта замина на скијање! (фото и видео)

Сигурно не сте го заборавиле бунтовникот Баран од серијата „Црната роза“. Епа истиот тој деновиве ужива во последните денови од зимата. 

Постојано ги апдејтува фановите со фотографии од зимскиот одмор. Очигледно е дека ужива во бордањето. 

Погледнете дел од фотографиите што тој ги има објавено на Инстаграм.

 

I can fly.

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Düşe kalka

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Snow

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

А, кога зимата ќе помине очекуваме фотки од плажа и секако со поубавата половина.

Најчитани

Твитови