Изненадувачки факти за „Јарецот“! Внимавајте ако сте со него

Ако сте заљубени или пак се забавувате со личност која е Јарец во хороскоп, сигурно знаете дека си имате работа со многу специфичен хороскопски знак со кој тешко е да се излезе на крај. Заради тоа, ви откриваме неколку највпечатливи карактеристики и особини на личностите кои се родени во знакот на Јарец:

1. Насочени кон остварување на цели

Јарците секогаш имаат зацртани цели и ќе направат сè само за да ги остварат. Иако на прв поглед делуваат како личности кои истовремено завршуваат милион обврски, тие во главата секогаш имаат план како навреме да ги остварат и завршат сите обврски. Немилосрдни се во остварувањето на она што го сакаат, а истото важи и во заведувањето на личноста која им се допаѓа.

2. Имаат многу високи стандарди

Јарците се мегаломани, па покрај тоа што сакаат луксузни и скапи работи, тие поставуваат и многу високи стандарди кога станува збор за личноста со која се забавуваат или планираат врска и брак. Нив навистина морате да ги импресионирате со своите ставови, интелигенција, харизма и општо, со сите други карактеристики кои ги поседувате.

3. Работохолици се

Јарците се опседнати со работата. Секако, има и исклучоци на ова тврдење, ама во поголемиот дел од случаите, станува збор за вистински работохолици. Секогаш се во движење, постојано се со нови идеи во џебот, а тоа го почитуваат како карактеристика и кај другите луѓе.

4. Сурово се искрени

Со Јарците секогаш знаете на што сте. Тие искрено го кажуваат своето мислење и ако нешто не им се допаѓа, тоа јасно ќе ви го нагласат. Јарецот е еден од најискрениот хороскопски знак. А, истото го ценат и кај другите луѓе.

5. Натпреварувачки настроени

Кажете ѝ нешто на личноста која е Јарец, дека не може да го направи и ќе видите како тоа ќе го направи и ќе ве убеди во спротивното. Покрај тоа што се многу тврдоглави, Јарците се и натпреварувачки настроени, па немојте да се изненадите ако бидат такви и во врската.

6. Посветени се

Од оној момент кога Јарецот ќе ве засака, тој ќе ви ги даде својата душа и срце и целосно ќе ви се отвори. Затоа и често завршуваат со скршено срце, бидејќи не умеат да го дадат своето срце половично, туку секогаш 100 процентно. Такви се и кон семејството. Инаку, не сакаат изневерување и ја ценат личноста која ја имаат покрај себе. Не се обидувајте и вие да ги изневерите.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови