Изненадувачки факти за „Јарецот“! Внимавајте ако сте со него

Ако сте заљубени или пак се забавувате со личност која е Јарец во хороскоп, сигурно знаете дека си имате работа со многу специфичен хороскопски знак со кој тешко е да се излезе на крај. Заради тоа, ви откриваме неколку највпечатливи карактеристики и особини на личностите кои се родени во знакот на Јарец:

1. Насочени кон остварување на цели

Јарците секогаш имаат зацртани цели и ќе направат сè само за да ги остварат. Иако на прв поглед делуваат како личности кои истовремено завршуваат милион обврски, тие во главата секогаш имаат план како навреме да ги остварат и завршат сите обврски. Немилосрдни се во остварувањето на она што го сакаат, а истото важи и во заведувањето на личноста која им се допаѓа.

2. Имаат многу високи стандарди

Јарците се мегаломани, па покрај тоа што сакаат луксузни и скапи работи, тие поставуваат и многу високи стандарди кога станува збор за личноста со која се забавуваат или планираат врска и брак. Нив навистина морате да ги импресионирате со своите ставови, интелигенција, харизма и општо, со сите други карактеристики кои ги поседувате.

3. Работохолици се

Јарците се опседнати со работата. Секако, има и исклучоци на ова тврдење, ама во поголемиот дел од случаите, станува збор за вистински работохолици. Секогаш се во движење, постојано се со нови идеи во џебот, а тоа го почитуваат како карактеристика и кај другите луѓе.

4. Сурово се искрени

Со Јарците секогаш знаете на што сте. Тие искрено го кажуваат своето мислење и ако нешто не им се допаѓа, тоа јасно ќе ви го нагласат. Јарецот е еден од најискрениот хороскопски знак. А, истото го ценат и кај другите луѓе.

5. Натпреварувачки настроени

Кажете ѝ нешто на личноста која е Јарец, дека не може да го направи и ќе видите како тоа ќе го направи и ќе ве убеди во спротивното. Покрај тоа што се многу тврдоглави, Јарците се и натпреварувачки настроени, па немојте да се изненадите ако бидат такви и во врската.

6. Посветени се

Од оној момент кога Јарецот ќе ве засака, тој ќе ви ги даде својата душа и срце и целосно ќе ви се отвори. Затоа и често завршуваат со скршено срце, бидејќи не умеат да го дадат своето срце половично, туку секогаш 100 процентно. Такви се и кон семејството. Инаку, не сакаат изневерување и ја ценат личноста која ја имаат покрај себе. Не се обидувајте и вие да ги изневерите.

Љубовта победува се: Пар со даунов синдром прослави 22 години од брак! (фото)

Мериен и Томи Пилинг се првиот пар со Даунов синдром кој што се венчал во Велика Британија.

Овој пар се венчал во 1995 година, а нивното венчавање му докажало на светот дека и оние кои имаат таков проблем, заслужуваат љубов и среќа.

Сестрата на Мериен одлучила да направи Фејзбук страница за овој пар, на која добила 8.000 следбеници. Оние кои се сомневале во успехот на нивниот брак, сега не можат да кажат апсолутно ништо.

Се забавувале 18 месеци, а за да ја побара за жена Мериен, Томи прво ја прашал нејзината мајка.

Они истакнуваат дека нивната љубов нема врска со Дауновиот синдром, туку исклучиво со љубовта. Мериен не размислувала два пати, бидејќи одма знаела дека Томи е љубовта на нејзиниот живот.

Нивната љубов им покажала и на други парови со овој проблем дека не постојат препреки кога некој сакаш искрено.

Бил срамежлив, а сега е најмоќен човек на светот: Путин кога станал претседател!

Германскиот фото-репортер Даниел Бискуп, кој неколку пат го фотографирал рускиот претседател Владимир Путин, за него вели дека со време се променил и станал многу поцврст отколку пред 16 години, кога го запознал за прв пат.

-За сите овие години рускиот претседател многу се променил, но некои црти останале исти. Тој зборува многу тивко, речиси да шепоти, а кога зборува германски се обидува да биде многу љубезен – рекол Бискуп.

Според неговите зборови, кој сега разговара со Путин, го гледа сосема поразлично од тоа пред 16 години.

“Тој е сега многу поцврст од порано, некој кој претставува силна Русија. Тоа не е глума, тој верува во тоа”, навел фотографот, пренесува Дие Велт.

Порано Путин делувал многу срамежливо, истакнал Бискуп, додека таа промена во карактерот на Путин ја објаснува преку однесувањето на Западот кон Русија.

-На почетокот на 90-тите многумина во Русија мислеле дека Западот ќе ги прифати со две раце. Меѓутоа, Западот на тој период гледал како на последната рунда од борбата помеѓу комунизмот и капитализмот. Напредокот кој Русите во тој период самостојно го постигнале, Западот го сфатил како свој пораз, а тоа Русите ги погодило. А тие само сакаа кон нив сите да се однесуваат чесно- заклучил Бискуп.

Баран од јахта замина на скијање! (фото и видео)

Сигурно не сте го заборавиле бунтовникот Баран од серијата „Црната роза“. Епа истиот тој деновиве ужива во последните денови од зимата. 

Постојано ги апдејтува фановите со фотографии од зимскиот одмор. Очигледно е дека ужива во бордањето. 

Погледнете дел од фотографиите што тој ги има објавено на Инстаграм.

 

I can fly.

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Düşe kalka

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Snow

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

А, кога зимата ќе помине очекуваме фотки од плажа и секако со поубавата половина.

Најчитани

Твитови