МУ СМРЗНАА ТРЕПКИТЕ: Ова е пожарникарот-херој кој цел ден спасуваше завеани на автопат (ФОТО)

На пожарникарите кои во Србија спасуваа завеани од снегот, на крајот на денот им биле заледени дури и трепките. Снежната бура која ја зафати Србија остави многу луѓе завеани на автопат, кои беа спасени со брзата и херојска помош од пожарникарите.

Сите сакаа да го знаат името на херојот кој цел ден спасувал животи. Се работи за пожарникарот Миодраг Рајковиќ кој бил со својот колега Милан. Тие работат во пожарникарската бригада во Ниш.

Хероите велат дека се збунети од медиумското внимание и дека не очекуваат награда за хуманоста, бидејќи постапиле човечки и само си ја вршеле работата.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови