Атанас: Првиот секс го имав со мајката на најдобриот ми другар!

Да се влезе во светот навозрасните, особено првиот сексуален акт, е голем чекор за секого. Овој допис од Атанас е доказ за тоаколку може животот да биде непредвидлив и да нанесе низа на проблеми и искушенија.

Од секогаш сакав да заработувам сам за себе и да бидам самостоен човек. Кога бев матурант започнав да работам во една пицерија, како пица доставувач во Скопје. По неколку поминати недели и здобиено работно искуство добив нарачка за пицана една локација на периферниот дел од градот. Никогаш претходно немав навратено во тој дел од градот, па ми требаше малку повеќе време да се снајдам. Ја однесо пицата, а жената ме покани на кафе како знак на благодарност. Нарачките на тааадресе зачестуваа, а жената се повеќе „ми се лепеше“. Не можев да се воздржам и во мојот живот го имав пвиот секс токму со таа жена. Но, животот нема да е живот ако не направи „каша“ зачинета со лута состојка.

Се најдов во ситуација да запознаам едно момче, денес по неколку години мојот најдобар другар. Како што се запознававме ми раскажа и ми се довери дека неговите родители се разведени и живее со татко му. Еднаш ми рече, ај на кафе кај мајка ми ќе одиме. Не можев ни да претпоставма дека неговата мајка е жената со која го имав првиот секс, во животот. Едноставно се извлеков дека сум заборавил дека сум на работа и заминав. Не знам дали сум силен или многу слаб, што не можам да го кажам тоа на него, па затоа се одлучив на ваков чекор да се „исповедам“.

Допис од: А.Г.

Превземање на оваа содржина, во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

Претседателот Иванов му го врачи мандатот за состав на Влада на Никола Груевски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го доби мандатот за формирање на новата владата од претседателот Ѓорѓе Иванов

Согласно Уставот и законите, Груевски сега има рок од 20 дена да обезбеди мнозинство во Собранието и да го состави својот кабинет кој треба да ја води Македонија во наредните 4 години.

Кадровскиот состав на Владата заедно со нејзината програма за работа Груевски треба да му ја достави на Собранието во рок од 20 дена, односно најдоцна до 28 јануари. Пратениците пак имаат рок од 10 дена во кој треба да се состанат и да се изјаснат по предлогот на Груевски.

Доколку 61 пратеник го притисне зеленото копче, Груевски повторно ќе ја добие довербата за да ја води Владата.

На последните избори на 11 декември ВМРО-ДПМНЕ ја запиша десеттата изборна победа по ред, освојувајќи 51 пратеничко место. 49 пратеници седнаа во клупите резервирани за СДСМ. ДУИ има 10 претставници во Собранието, БЕСА 5, Алијансата 3 и ДПА 2 пратенички места.

Согласно досегашната пракса и користењето на максимумот од законските рокови, предлогот на Груевски би можел да се најде на собраниска седница во вторник на 7 февруари.

Архиепископот ги пречека Иванов, Вељаноски и Димитриев (видео)

Претседателот Ѓорге Иванов, Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и Премиерот Емил Димитриев пристигнаа во резиденцијата на Архиепископот г.г. Стефан за неговиот денешен именден.

На традиционалниот именденски ручек, Поглаварот на МПЦ го придружуваат владиците Агатангел и Иларион.

Средбата на државниот врв со МПЦ е вообичаен дел од протоколот за божикните празници што секоја година традиционално се организира.

Годинава има доста теми на кои политичарите и владиците најверојатно ќе разговараат. Вообичаено разговорите најчесто остануваат тајна, а протоколот не предвидува соопштенија.

Популарно

Твитови