Србинка го шокираше регионот: За Божик испекла куче!

Млада девојка за божикниот ручек спремила куче, тоа го објавила на Фејсбук, а нејзиниот пост го шокираше регионот.

- За денешната прослава: печено куче. Свинското не ми одговара, откако пробав куче, свинско повеќе не јадам, затоа што кучешкото е многу повкусно. Да живеат браќата Кинези, знаат тие што јадат, напишала, помеѓу останатото, Хипитија Теонова од Лесковац.

Нејзината објава наиде на лавина критики, но многу брзо луѓето што коментирале ја откриле правата вистина - Хипатија воопшто не јадела месо и всушност се бори за правата на животните. Таквиот развој на случувања многу луѓе ги разбеснело, а Хипатија објавила и како пораките и се полни со заканувања.

Пребарувајќи малку по нејзиниот Фејсбук профил многу лесно е да приметите дека се залага за правата на сите животни, а видливо е како нејзиниот став со текот на времето е се пожесток. Кулуминирало тоа со последната објава чија цел на предизвикување неверување во потолност и успеал, и покрај тоа што во голема мера и на своја штета.

Студентка од „Кузман“ по секс со момчето, му земала 4 илјади од паричникот!

Кога се вели, љубовта не познава граници, здраво за готово ова си го фатила студентката Т.О. студентка на Природно математичкиот факултет – Скопје. Одреден период, неколку месеци, излгувала и се гледала со момчето Л.Р. исто така студнт, но на катедрата за Македонски јазик и книжевност.

Пред неколку денови кога студентката заминала кај него во станот да се видат, најпрвин, се изгледало како и вообичаено. Бидејќи не било прв пат да иде кај него во станот и неколку пати веќе имале секс момчето целосно се препуштило на нејзе. Жешката секс акција вечерта поминала во најдобра ситуација и препуштени еден на друг. Цимерот на студентот Л.Р поради празниците бил вратен во родиот крај. 

Следниот ден пиеле кафе и студентката си заминала. За кратко време момчето отишло до маркет за да купи потребни намирници приметил дека од причникот му фалат парите. Самиот тој, како што тврди, е сигурен дека ги земала таа, бидејќи освен таа немало никој друг во станот, а паричникот си стоел на видно место во собата.

„Не и ги барам парите, едноставно сфатив дека целта и биле само парите и ништо друго. Барем да ги земела сите што беа, тринаесет илјади денари. Девојка за пари, тоа е ...“, додава студентот Л.Р.

Допис од: Л.Р.

Превземање на оваа содржина, во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

Вечерва паѓа снег во Македонија: Еве каде вее сега

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот, соопшти ЈП Македонијапат.

Слаб снег провејува на планинскиот превој Стража, во Маврово и Смојмирово. Се уште е во сила забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. 

Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Демир Капија – Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково.

ЈП Македонијапат информира дека нејзини дежурни екипи се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни и апелира внимателно да се вози и брзината да се прилагоди кон условите на патот.

Популарно

Твитови