Поранешниот сопруг на Елена Ристевска се ожени повторно! Погледнете колку е заљубен среќниот пар! (ФОТО)

На Фејсбук профилот на Бојан можат да се забележат фотографии од свадбата, а судејќи по нив тој и новата сопруга веќе го чекаат првото дете.

Негова избраничка е Лина од Скопје која е родена на 8.10.1989 година. Тие некое време се во врска, а својата љубов решија да ја оковечат со венчавка.

Во фото-галеријата можете да погледнете фотографии од среќниот пар.

Сезоната на чешање започна: Еве како да се спасите од досадните комарци!

Спасете се од отокот и чешањето по убод од здодевните комарци. На самото место каде ве каснал комарецот, може да ставите сирење, медицински алкохол, паста за заби или кора од банана и верувајте веднаш ќе престане чешањето.

Може да употребите и сок од лимон и со него да го намачкате местото, оцет, лед или сода бикарбона.

Емина ги изненади сите со фотка на Инстаграм: „Јас во 4 месец од бременоста“!

Пејачката Емина Јаховиќ ги одушеви своите следбеници на Инстаграм кога објави фотграфија која е направена кога била во четвртиот месец од бременоста.

Многумина се изненадија додека прочитаа што напиша покрај сликата, помислувајќи дека пејачката очекува трето дете.

Сепак, тоа не е така, бидејќи оваа фотографија е направена во времето кога Емина била во четвртиот месец од бременоста со Јавуз.

 

#tb Me 4 months pregnant with Yavuz in my belly🙃 #blessed #lucky #mother

A post shared by Music & Fragrance 🐝 (@yaemina) on

„Јас во четвртиот месец од бременоста со Јавуз во стомакот“ - напиша таа.

НИКОЛА ТОДОРОВ ЌЕ ПРОДОЛЖИ АДВОКАТ: Вицепремиерот Тодоров си даде оставка од функцијата пратеник!

Министерот за здравтсво и вицепремиер во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров пред малку соопшти дека се откажува од пратеничката функција.

„Имајќи предвид дека планирам во иднина повеќе да се посветам на мојата основна професија како адвокат, како и да можам да дадам поголем придонес во партиските активности, дозволете ми да Ве информирам дека одлучив да поднесам оставка на функцијата пратеник во Собранието на Република Македонија“ - напиша Тодоров на својот Фејсбук профил.

Најчитани

Твитови