Боки 13 повторно ја покажа хуманоста! Обезбеди дом за бездомникот Свето

Македонскиот шоу мен Боки 13 уште еднаш ја покажа својата хуманост на део. Зборови не се потребни неговите дела се повеќе од се. Колку и да го критикуваат, сепак нешто добро прави. Тие што гонапаѓаат ни дел не постигнаа колку него, барем кога станува збор за хуманоста. Тој покрај фотографијата напиша:

„DA DA DRAGI MOI, OVA E ISTIOT ONOJ CICKO SVETO OD VCERA, SAMO DENESKA E DOTERAN, IZBRICEN, OSISAN, SREDEN VO NOVA GARDEROBA! G-din SVETO SE VSELI VO TOPLIOT STAN VO NASELBATA KARPOS VO BLIZINA NA NEGOVITE MILENICINJA ZA KOI I PONATAKA KE SE GRIZI! CICKO SVETO NIKOGAS POVEKE NEMA DA MRZNE NITU DA GLADUVA!!!! TOJ E PREKRASEN COVEK, POLN SO PRIKAZNI, OBRAZUVAN, KULTUREN.... MILL 
 OVAA PRIKAZNA IMA SREKEN KRAJ, ROBINZON KRUZO SE VRATI VO CIVILIZACIJATA 
ZA CICKO SVETO, NASIOT ROBINZON“.

Конечно решена мистеријата: Eве како биле изградени пирамидите во Египет

Историчарите и архиолозите со векови се обидувале да најдат одговор на прашањето како друштвото од бронзено време, кое не било технолошки развиено, успеало да помери огромни блокови од варовник и гранит од кои с е изгредени пирамидите.

Работниците ги ставале блоковите на дрвени бродови кои меѓусебно биле поврзани, а потоа блоковите пловиле по каналите до внатрешноста на пристаништето кое не било многу одалечено од пирамидите. 

Архиолозите не можеле да се согласат за тоа како бил пренесуван градежниот матријал

Вооружена драма во Скопје

 На 23.09.2017 година околу 21,00 часот во Скопје на ул.„Тале Христов“, во спортска обложувалница „Спорт Лајф“ од страна на две засега непознати маскирани лица со закана со пиштол, извршено е разбојништво над вработената при што се одземени околу 30.000 денари. Секторот за внатрешни работи Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

ШОК ЗА КАНДИДАТИТЕ: Саша Поповиќ воведува ново правило во Ѕвездите на Гранд

Новата сезона на Ѕвездите на Гранд се сиима, а емитувањето на првата емисија ќе започне на 30 септември.Оваа година покрај сценографијата и промена на правила, воведена е уште една нова промена.

Воведен е пулсометар, кој ќе го мери пулсто на кандидатите, и веднаш врз основа на тоа ќе знаеме колку кандидатите имаат трема, кој колку се уплашил, изјави Саша Поповиќ

Најчитани

Твитови