Ефиасни и брзи: 5 решенија за испразнета батерија

Денешниот современ живот не би можеле да го замислиме без мобилен телефон, таблет и мали преносливи лаптопи. Но, кога ќе се испразни батеријата тие ја губат својата функционалност и стануваат само моден додаток. Особено со развојот на разни апликации, траењето на батеријата е сведено на нецел ден. Ве нервира нели? Постои начин да го избегнете овој проблем, прочитајте како.

Носете си полнач

Носењето полнач е најдоброто решение за да не ви се исклучи батеријата. Она што технологијата денес може да го понуди во овој поглед се и соларните полначи со помош на кои ќе може да го полните телефонот и без струја.

Моќен инвертер

За полнење на компјутер или таблет земете си моќен инвертер кој може да го користите во својот автомобил.

Лаптоп како полнач

Доколку имате лаптоп покрај вас, може да го искористите за полнење на телефонот или таблетот.

Исклучете ги непотребните апликации

Апликациите ја трошат батеријата многу брзо. Кога не ви се потребни исклучете ги. Само така ќе ја заштедите батеријата.

Користете апликации за заштедување на батеријата

Преземете една од бесплатните апликации за iOS (Apple) и Android чија функционалност е контрола на користењето на батеријата и нејзина подолготрајност. Не се доведувајте во незгодни ситуации поради испразнета батерија кога имате повеќе опции како да го спречите тоа.

Се сеќавате на Бојан Маровиќ? Еве како изгледа денеска (Фото)

Некогашниот миленик на женската публика во целиот регион, денеска има 33 години и изгледа сосема непрепознатливо во споредба со она како сме навикнати да го гледаме. 

Иако тој одреден период беше повлечен од музичката сцена, тој денеска сериозно размислува да и се врати на музиката.

Но, еве како изгледа тој сега

Како до совршени усни? (Видео)

Многу девојки копнеат за совршено нанесен кармин на усните, но обидувајќи се да го создадат тоа совршенство често прават грешки.

Во следново видео ви нудиме неколку трик чекори како да дојдете до совршено нашинкани усни.

Погледнете:

 

Overlining lips by @luisa_simonaa

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Мона Лиза од ново време (Видео)

Дали знаете како ќе изгледаше позната „Мона Лиза“ доколку таа беше насликана денеска?

На ова кратко видео ќе ви го оживееме тој момент, погледнете:

 

How cool is the Mona Lisa 2017? 😱 ⠀ by @liza.kondrevich

A post shared by Howto.Makeup (@howto.makeup) on

Најчитани

Твитови