ДОЗНАЈ: Што не смеете да работите според хороскопскиот знак?

Сте се запрашале ли која работа не би можеле да ја работите? Секој од хороскопските знаци има области во кои потешко или воопшто не може да се снајде. За таа цел информирајте се кои работни активности не се за вас, за да го спречите можниот неуспех.

Овен – работните позиции каде нема секојдневни предизвици се погрешен избор на овие лица. Изберете работно место каде ќе можете често да напредувате и да решавате нови проблеми.

Бик – бавните работни места со долги рокови или без ограничувања се полнпогодок за нив. Ако после секоја завршена задача не добијат пофалба, тие се крајно демотивирани.

Близнаци – треба да ги избегнуваат задачите кои бараат темелност и траат подолг временски период. Работата без комуникација со клиенти и колеги ја убива нивната мотивација за работа.

Рак – механичките работни позиции каде нема место за истакнување на човечките способности се најлошиот избор за овие лица. Овој тип на работа ги прави несреќни и незадоволни.

Лав – не ја сакаат тајноста на задачата и изолираноста од луѓето. Работа во болница, институт или лабараторија дефинитивно не се работни места за нив.

Девица – тешко се снаоѓаат на работни места каде работите се генерализирани. Едноставно тие не знаат да преминат преку грешки или недостатоци.

Вага – не ги сака грубите и агресивни работни места. Доколку нема клиенти со кои ќе комуницира или колеги потполно ќе се изгуби во времето и просторот.

Шкорпија – работните места каде нема конфликти и провокации се најлошиот избор за лицата во овој хороскопски знак. Во крајни случаи тие ќе почнат сами да создаваат конфликти за работата да им стане поинтересна.

Стрелец – не ја сакаат монотоната работа. За нив важни се можностите за развој на кариерата и димензиите на задачите.

Јарец – како амбициозни личности, ако немаат простор да си постават за цел да застанат на фотељата на шефот, ја губат амбициозноста и стануваат незадоволни.

Водолија – кога работите се одвиваат според правила и се предвидливи овие личности стануваат неуспешни работници. Ако на кратко им дадете можност да направат промена во стариот начин на работа ќе забележите колкав потенцијал има во нив.

Риби – работните места каде се бара прецизност, точност, деталност ги уништуваат и ги водат кон депресија.

Матурантките се „тепаат“ која да е посекси и поразголена, апсолвентките не се замараат!

Животот е полн со предизвици на секое поле, но секој предизвик носи и свои успеси или пак неуспеси. Заклучно, секој период од животот е карактеристичен сам за себе.

Наголемо периодов се прославуваат апсолвентските и матурските вечери, кој за каде е , но дали и така секој се чувствува. Се поголем е трендот да се следат познатите личности особено кога се работи за фризура, шминка и тоалета на матурска или апсолвентска вечер.

Апсолвентките како и да не посветуваат многу внимание на тој чин. Некои знаат да речат дека тоа е само формално, дипломирањето е многу повеќе. За разлика од нив матурантките борба водат меѓу себе која да биде посекси, поразголена и подоминантна од останатите. Годиниве, некои матурантки бараат фустан и надвор од Македонија, не за да се бидат единствени, туку со денови и недели да раскажуваат дека од Солун биле по тоалета, колку пати го купиле.

Со месеци однапред резервираат термини каде да одат на фризер и козметичар, а не размислувајќи дека не постигнале никаков знаечен животен резултат. Но покрај матурантките, нивните родители се уште по загреани. Од каде да се купи подарок за партнерот, колкав простор да се изнајми за матурската прослава и уште што ли не.

Сума сумарум, и матурантки и апсолвентки како припаднички на понежниот пол се расфрлаат по облека, шминка и фризура, не работеле тие за парите нели?

Сепак, матурантите и апсолвентите се поскромни, чевли, панталони, кошула и сако и тоа е тоа. До душа не можеш да направиш разлика меѓу машките кој е апсолвент, а кој матурант, но важо тие убаво си поминале.

Заклучокот едноставен, матурантките се „тепаат“ која да е посекси и поразголена, апсолвентките не се замараат!

Превземање на содржините од порталот Exclusive.mk во целост или делови, не е дозволено освен со писмена дозвола од Еxclusive.mk во спротивно секое неовластено копирање ќе се фактурира согласно ценовникот на нашата редакција.

Мелита во чекор со технологијата: На Инстаграм се пофали со новиот телефон (фото)

Мелита Ракичевиќ како и секогаш, па така и сега, во чекор со модата и технологијата. Таа го има најновиот Самсунг. Дали сама си го купи или сепак е подарок, наскоро дознаваме.

Си ја предвиде смртта: Пораката која ја остави ќе ве остави без здив! (фото)

БиХ синоќа ја потресе веста за сообраќајната несреќа кај Градачац во која загинаа Ајша Курбашиќ и нејзината ќерка Ирмела.

Ајша како да ја претчувствувала несреќата што ја засилува тагата поради нејзината трагична смрт. Имено, таа на Фејсбук остави порака само неколку дена пред фаталниот судар. Се прости, иако тогаш сосема сигурно не знаела каква судбина ја чека.

„Еднаш кога ќе умрам...Немојте да се натпреварувате кој повеќе ќе ме сака....И немојте да ги говорите оние тажни зборови...Дека би сакала да сум тука, барем уште еднаш да ме видите...Човек се сака додека е жив. Кога ќе умре, не му треба љубов, ниту било кој збор, напиша таа.

Да потсетиме, несреќата се случи на релација Орманциа - Градачац во местото Вучковци. Во возилото се наоѓале шест лица, а тргнале на прослава на матурата на Ирмела.

Најчитани

Твитови