Тага без крај! Приказната на Дејан го расплака Балканот, а неговиот татко: Синот ме посрамоти, го избркав од дома!

Откако тешката животна приказна на Дејан Кетиќ ги расплака сите во шоуто “Јас имам талент“, се огласи и неговиот татко Илија кој тврди дека за се е виновна мајката на Дејан, исто така дека тој го исфрлил својот син од кужата затоа што се напил.

- Не го оставив во дом, него неговата мајка. Кога избега од мене во Панчево, јас отидов да ја вратам назад заедно со бебето. Меѓутоа, додека стоев на станицата и купував автобуска карта, мајка му го однесе Дејан во полиција. Заедно со полицијата отиде во домот и им го предадоа Дејан - раскажал Илија за српски “Ало“.

-Остана во домот неколку години, потоа ја најдов и отидовме заедно да го извадивме. Тогаш се согласи заедно да го чуваме. Таа никако не сакаше дете, еднаш же го отруеше со расипано млеко и Дејан заврши на Институтот за мајки и деца. Повторно од болница го однесе во дом. Ми рече дека не може да го издржува и побегна во Италија. Дејан не сакаа да ми го дадат од домот затоа што не можеа да утврдат дека сум негов татко - кажува Илија и тврди дека повторно отишол кај Дејан за неговиот 16 роденден.

“Му кажав дека сум негов татко, но не сакаше да живее со мене“, кажал Илија.

-Живеам во кужа со сопруга и 3 деца, Дејан еднаш дојде дома пијан, со шише во рака. Тогаш му реков “или ќе престанеш да пиеш или ќе заминеш од куќава“. Тогаш замина и никогаш не се врати. Тогаш избега. Беше лето и можеше да спие каде сака. Моментално не сум економски моќен да му давам пари, моќам да му дадам соба за спиење и храна - објаснил Илија.

-Му кажав дека е храбар што се појавил на натпреварувањето, секоја чест. Ме посрамоти само што ја пееше таа автобиографска песна, а што не пееше некоја љубовна. Не требаше да ми ја посвети мене, јас се борев за него - заклучил Илија.

ОГРОМНА ТРАНСФОРМАЦИЈА- Оваа девојка ја скрати својата долга коса на нула!! МАСАКАР (ВИДЕО)

Промените се дел од нашиот живот и истите носат нешто подобро, или пак во краен случај полошо во истиот.

Оваа девојка има многу долга коса, но се одлучила за неверојатна промена.

Таа собра храброст да се потшиша со машинка на нула. КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА!

Новиот ривал на Путин за претседател на Русија е ЖЕНА? (ФОТО)

Позната телевизиска новинарка Ксенија Собчак, чиј татко бил близок соработник на Владимир Путин, има намера да се кандидира на претседателските избори во Русија.

Како што пренесуваат светските медиуми, 35–годишната новинарка планира да се кандидира на претседателските избори кои се одржуваат во март 2018 година.

Таа се опиша како кандидат кој одбива status quo, некој кој би внел борбеност во кампањата и би ги предизвикал уморните стари кандидати од другите партии, кои постојат веќе со години.

Таа на своите потенцијални гласачи им порача да ја изберат неа доколку сакаат нешто да направат, ако им е доста од сè, а немаат свој кандидат.

New York Times пренесува и дека таа е ќерка на поранешен градоначалник на Санкт Петербург, Анатолија Собчак, кој бил ментор на Путин со години и кој починал во 2000- та година.

Меѓутоа, New York Times наведува дека кандидатурата на Собчак ќе биде дополнителен удар за и онака слабата опозиција, со потсетување дека главниот руски опозоционер Алексеј Навални нема право да се кандидира бидејќи тоа му го забрани судот, поради постапка која се води против него.

Бремената Ана Ивановиќ го покажа стомачето ! (ФОТО)

Синоќа се одржа големото отворање на првиот бутик на Intimissimi vo Њујорк. Познатиот бренд за долна облека собра бројни славни личности на едно место, меѓу кои и Ирина Шајк, Ана Ивановиќ, Сара Џесика Паркер и Дакота Џонсон.

За свечениот настан, бремената тениска ѕвезда избра фустан во боја на бургундец. 29-годишната Србинка, која го очекува првото дете со Бастијан Швајнштајгер, со широка насмевка позираше пред фоторепортерите.

Најчитани

Твитови