Тага без крај! Приказната на Дејан го расплака Балканот, а неговиот татко: Синот ме посрамоти, го избркав од дома!

Откако тешката животна приказна на Дејан Кетиќ ги расплака сите во шоуто “Јас имам талент“, се огласи и неговиот татко Илија кој тврди дека за се е виновна мајката на Дејан, исто така дека тој го исфрлил својот син од кужата затоа што се напил.

- Не го оставив во дом, него неговата мајка. Кога избега од мене во Панчево, јас отидов да ја вратам назад заедно со бебето. Меѓутоа, додека стоев на станицата и купував автобуска карта, мајка му го однесе Дејан во полиција. Заедно со полицијата отиде во домот и им го предадоа Дејан - раскажал Илија за српски “Ало“.

-Остана во домот неколку години, потоа ја најдов и отидовме заедно да го извадивме. Тогаш се согласи заедно да го чуваме. Таа никако не сакаше дете, еднаш же го отруеше со расипано млеко и Дејан заврши на Институтот за мајки и деца. Повторно од болница го однесе во дом. Ми рече дека не може да го издржува и побегна во Италија. Дејан не сакаа да ми го дадат од домот затоа што не можеа да утврдат дека сум негов татко - кажува Илија и тврди дека повторно отишол кај Дејан за неговиот 16 роденден.

“Му кажав дека сум негов татко, но не сакаше да живее со мене“, кажал Илија.

-Живеам во кужа со сопруга и 3 деца, Дејан еднаш дојде дома пијан, со шише во рака. Тогаш му реков “или ќе престанеш да пиеш или ќе заминеш од куќава“. Тогаш замина и никогаш не се врати. Тогаш избега. Беше лето и можеше да спие каде сака. Моментално не сум економски моќен да му давам пари, моќам да му дадам соба за спиење и храна - објаснил Илија.

-Му кажав дека е храбар што се појавил на натпреварувањето, секоја чест. Ме посрамоти само што ја пееше таа автобиографска песна, а што не пееше некоја љубовна. Не требаше да ми ја посвети мене, јас се борев за него - заклучил Илија.

Љубовта победува се: Пар со даунов синдром прослави 22 години од брак! (фото)

Мериен и Томи Пилинг се првиот пар со Даунов синдром кој што се венчал во Велика Британија.

Овој пар се венчал во 1995 година, а нивното венчавање му докажало на светот дека и оние кои имаат таков проблем, заслужуваат љубов и среќа.

Сестрата на Мериен одлучила да направи Фејзбук страница за овој пар, на која добила 8.000 следбеници. Оние кои се сомневале во успехот на нивниот брак, сега не можат да кажат апсолутно ништо.

Се забавувале 18 месеци, а за да ја побара за жена Мериен, Томи прво ја прашал нејзината мајка.

Они истакнуваат дека нивната љубов нема врска со Дауновиот синдром, туку исклучиво со љубовта. Мериен не размислувала два пати, бидејќи одма знаела дека Томи е љубовта на нејзиниот живот.

Нивната љубов им покажала и на други парови со овој проблем дека не постојат препреки кога некој сакаш искрено.

Бил срамежлив, а сега е најмоќен човек на светот: Путин кога станал претседател!

Германскиот фото-репортер Даниел Бискуп, кој неколку пат го фотографирал рускиот претседател Владимир Путин, за него вели дека со време се променил и станал многу поцврст отколку пред 16 години, кога го запознал за прв пат.

-За сите овие години рускиот претседател многу се променил, но некои црти останале исти. Тој зборува многу тивко, речиси да шепоти, а кога зборува германски се обидува да биде многу љубезен – рекол Бискуп.

Според неговите зборови, кој сега разговара со Путин, го гледа сосема поразлично од тоа пред 16 години.

“Тој е сега многу поцврст од порано, некој кој претставува силна Русија. Тоа не е глума, тој верува во тоа”, навел фотографот, пренесува Дие Велт.

Порано Путин делувал многу срамежливо, истакнал Бискуп, додека таа промена во карактерот на Путин ја објаснува преку однесувањето на Западот кон Русија.

-На почетокот на 90-тите многумина во Русија мислеле дека Западот ќе ги прифати со две раце. Меѓутоа, Западот на тој период гледал како на последната рунда од борбата помеѓу комунизмот и капитализмот. Напредокот кој Русите во тој период самостојно го постигнале, Западот го сфатил како свој пораз, а тоа Русите ги погодило. А тие само сакаа кон нив сите да се однесуваат чесно- заклучил Бискуп.

Баран од јахта замина на скијање! (фото и видео)

Сигурно не сте го заборавиле бунтовникот Баран од серијата „Црната роза“. Епа истиот тој деновиве ужива во последните денови од зимата. 

Постојано ги апдејтува фановите со фотографии од зимскиот одмор. Очигледно е дека ужива во бордањето. 

Погледнете дел од фотографиите што тој ги има објавено на Инстаграм.

 

I can fly.

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Düşe kalka

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

 

Snow

A post shared by Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu) on

А, кога зимата ќе помине очекуваме фотки од плажа и секако со поубавата половина.

Најчитани

Твитови