Со големите таленти од Нота бенд до вистинска забава, среќа и насмеани лица! (ВИДЕО)

Група млади музичари и неоспорни таленти се доказ дека во музиката не е важен квантитетот како што е квалитетот.  Неодамна  се појавија и покажаа како треба да помине една веселба.

Овие млади момци, членови на музичката група Нота бенд од Кичево многу брзо се пробиваат низ музичките води и успешно им прикажуваат  на граѓаните од Кичево и останатите градови низ Република Македонија како треба да изгледа нивната прослава, исполнета со забава, љубов, харизма,  пред се среќни и насмеани лица што укажува на задоволство и желба за повторно дружење.

Групата брои 5 членови, од кои секој плени со својот талент и го прави тоа што најдобро го знае, гласовниот вокал го води Христијан Тришоски, клавијатурата најдобро ја владеат Калески Илија и Кузманоски Бојан, ударните инструменти ги води Богданоски Дејан и најмладиот член од оваа група Божиноски Даниел најдобро го прикажува својот талент со свирење на дувачки интрументи.  

Со својот богат репертоар, талент и владеење со разни музички жанрови, овие момци чекорат по вистинскиот пат и несомнено секој од нас ќе биде сведок за нивната успешна кариера во иднина.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови