Неверојатен изум: Еве како вашиот дом да биде 3 пати потопол (видео)

Македонија изминатиов период, а и сега, се бори со снего, ледените дождови и никите температури. Како да го надминете студот, направете го овој трик, и во домот ќе биде потопло за многу степени.

Топлината од домот најмногу се губи преку прозорите и вратите, а тоа може да се провери на едноставен начин:

„Отворете го прозорецот или вратата, на рамката ставете лист хартија и затворете. Ако можете лесно да го извадите листот тоа е доволен доказ дека топлината веднаш излегува низ прозорците“, вели еден истражувач.

Доброто диктување на вратите и прозорците е најбрзиот начин да се реши проблемот со загревањето. Гумена лента, која ви е потребна за тоа, може лесно да ја најдете и да ја наместите за енергетски ефикасен дом.

Позади радијаторот на ѕидот поставете алуминиумска фолија, а тоа дополнително ќе создаде топлината да остане во просторијата. Со тој трик топлината ќе се насочува кон просторот, а не кон надворешниот ѕид.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови