Мажи користете ја оваа поза за партнерката да збесне од оргазам!

Дамите велат дека нивната омилена секс поза е – мисионерската! Значи, жената е легната на грб, мажот е над неа, но… Не затоа што мажот го извршува поголемиот дел од „работата“ (добро, малку и поради тоа).

Во оваа поза жените се чувствуваат многу интимни со партнерот. Можат да остварат контакт со очите, да го прегрнат, но и на неговото лице да „прочитаат“ дали му се допаѓаат допирите, дали ужива и дали е блиску до оргазам.

На некои дами оваа им е идеалната поза затоа што можат да легнат и да му ја препуштат доминацијата на партнерот.

Исто така, жените ја сакаат мисионерската поза затоа што сметаат дека нивното тело најдобро изгледа кога лежат на грб (а, знаете дека многу жени се грижат за тоа како изгледаат за време на сексот). Вака, мажот е одозгора, им ги сокрива „несовршеностите“, па можат да се опуштат…

Оваа поза на жените им овозможува и да доживеат оргазам. Многу жени велат дека во оваа поза аголот е идеален за пенетрација, кој им олеснува да доживеат оргазам.

Драгана Мирковиќ го прослави 50-от роденден (Фото)

Драгана Мирковиќ во Виена го прослави својот 50-ти роденден. 

„Оваа журка ќе ја паметам цел живот“, вели таа.

„Најпрво од самото будење од моите деца во дневната соба добив подарок. Марко седеша покрај клавирот, а Мануела ја зема гитарата и ми ја отсвиреа „Нешто убаво“, што ме расплака.“, додава Драгана.

Најновиот персонализиран мерцедес го добила од сопругот Тони, а била и воодушевена од букетот од 50 црвени рози кои ги добила од Здравко Чола.

Мелита: Ако си силна жена, не ти требаат ветувања од никого (Фото)

Македонската водителка последниве години е многу актуелна на социјланите мрежи.

Таа е една од јавните личности која често споделува фотографии од нејзиниот приватен живот. Нејзиниот интересен стајлинг ја прави привлечна за јавноста.

На нејзините постови на социјалната мрежа Инстаграм, фотографиите се најчесто со интересни описи. Погледнете и сами:

Најчитани

Твитови