Како би изгледале принцезите од Дизни во 2016! (ФОТО)

Младиот уметник од Бразил Исаке Ареас одлучи да му покаже на светот како би изгледале Дизни принцезите денес доколку тие стареат.

Погледнете ги омилените принцези како би се промениле низ годините.

Ариел

43 годишната Ариел ја пронајде формулата за млад изглед.

Аурора

Заспаната убавица сеуште сјае и на 73.

Бел

Без сомнеж, Ѕверот сеуште е заљубен во Бел.

Јасемин

Аладин мора да е фасциниран од новиот изглед на неговата млада и атрактивна жена.

Мулан

Мулан е најмлада и најкул, таа изгледа како тинејџерка и на 34.

Пепелашка

Гламурот на Пепелашка на нејзината слава и по 85 години.

Похахонтас

Похахонтас сеуште изгледа жестоко и на 39.

Снежана

Најстарата принцеза чија облека и шарм се сеуште добро сочувани.

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови