Фејсбук со нова промена која сигурно ќе ни оди на нерви!

Оваа опција беше тестирана од минатото лето, а сега е спремна за објавување кај сите корисници.Фејсбук најави големи промени на својата видео платформа, вклучувајќи ја и опцијата за автоматско пуштање на видеата заедно со звукoт.

Тоа значи дека доколку корисникот не го исклучил звукот на својот телефон или не ја сменил оваа опција во Settings, секое видео на News Feed ќе се пушта автоматски, заедно со аудиото.

Компанијата истакнува дека звукот на видеата од Фејсбук нема да се мешаат со звуците од другите апликации како што се Apple Music или Spotify.

Фејсбук се надева дека со оваа одлука ќе допринесе до поголемо внимание на видео содржините кои секојдневно се објавуваат на оваа социјална мрежа.

Божјо чудо: Бебе проодило само неколку минути по своето раѓање! (видео)

Едно новороденче ги изненадило медицинските работници во породилиштето во Бразил. Непосредно по раѓањето, бебето кое пробувале да го избањаат покажало дека не го сака тоа.

Имено, малото девојче кое бабицата го држела во една рака, почнала да ги исправува нозете и да чекори напред.

„Господе Боже, девојчето оди“ - се слуша возбудениот глас на бабицата, а потоа слични коментари дале и нејзините колеги.

Твит на денот кој ќе ве насмее до солзи: Сузана пробај ги штиглите?! (фото)

Твитерџиите секогаш имаат интересни и провокативни твитови кои секогаш може да не насмеат до солзи.

Пред се, твитерџиите секогаш на пародичен начин можат да направат нечиј ден да биде поубав. Еве и доказ за тоа:

Жива вистина, како се подготвува жена во однос на маж! Вистинска реалност (видео)

Често пати сме слушнале дека девојките многу побавно се подготвуваат за излегување од дома, во однос на момците.

Ова видео е пародија на тоа како се подготвува маж во однос на жена, рано наутро. Многу коментари не се потребни, едноставно погледнете и насмејте се:

Најчитани

Твитови