Произведен првиот автомобил на вода ! (ВИДЕО)

Иранскиот научник Аладин Касема го претстави својот нов изум, автомобил за кој вели дека работи со помош на вода.

Наводно, автомобилот со 60 литри вода може да мине до 900 километри за 10 часа. Моќта се генерира на тој начин што водородот и кислородот произведуваат хемиска реакција и создаваат енергија која го движи автомобилот.

Како што наведува изумителот, автомобилскиот мотор произведува само водена пареа и со тоа воопшто не го загадува воздухот.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови