Кој треба да плаќа на состаноците МАЖИТЕ или ЖЕНИТЕ? Одговорено битно прашање (ВИДЕО)

Кој треба да плаќа на состаноците МАЖИТЕ или ЖЕНИТЕ? Одговорено битно прашање. Овој дечко кој е познат мотиваторски говорник во светот детално објаснува како гледаат мажите и како гледаат жените по однос на тоа кој треба  да плаќа на состаноците и за останатите заеднички работи кои ги имаат паровите. Одговорот на прашањето ќе ве изненади, и тој треба да биде лекција за сите мажи и сите жени. 

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови