Никогаш полесно: Решите од гребнатинките на автомобилот! (видео)

Незгодите на паркинг се случуваат секојдневно, а гребнатинките на автомобилите се непријатно изненадување за секој возач.

Но, за оние мали гребнатинки, кои не се предлабоки, постои едноставно решение.

Сè што треба да направите е да ги испрскате гребнатинките со WD-40 и потоа да ги избришете со хартиена салфета. Повторете ја постапката ако е потребно.

Погледнете како тоа изгледа:

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накапале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Најчитани

Твитови