Exclusive.mk интервју со Саша Матиќ: Македонците се најмузикален народ, а сега снимам албум (видео)

Важи за еден од најголемите и врвните пејачи во регионот. Секогаш насмеан и расположен, а за супер забава несомнено, единствен и неповторлив. Да, тоа е Саша Матиќ. 

Периодов е со доста ангажмани и како што вели самиот повеќе професионално го поминува времето отколку во кругот на семејството и најблиските. Подготвува нов албум, но дали и со кого би имал дует од македонската естрада?

Сите одговори во интервјуто во продолжение:

Новинар: Ема Стојова

Снимател и монтажа: Димитар Бабалков

Продукција: Exclusive.mk

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови