Идна докторка и сегашна ракометарка: 16 годишната Битолчанка нема да ве остави рамнодушни (галерија)

Учи медицина, има 16 години и краде воздишки каде и ќе се појави. Оваа Битолчка е со големи амбиции.

Марија Кузмановска има безброј следбеници на социјалните мрежи. Моментално се занимава со атлетика и ракомет, но кон атлетиката има повеќе афинитети од причина што сака да му докаже на светот дека и од Македонија постојат талентирани луѓе. 

Обожува бордање и секое слободно време го поминува на ски центрите ширум земјава.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови