Со една промена, добил 1 килограм мускули за 19 дена

Адам Стенсбери направи една проста промена во својата исхрана и изгуби 4 килограми масти за 19 дена. Овој 38 годишен маж благодарение на својата исхрана доби исцртани стомачни, огромни мускули и линија која можат да ја следат многу млади мажи.

Адам одлучи да се откаже од нездравата храна и месото и да премине на вегетаријанска диета.

„Животнските протеини ми беа потребни во секој оброк. Бев навлечен на месо и мислев дека без него не можам да изгледам добро и мускулесто“, вели Адам за Дејли Стар.

Но, брзо сватил дека тоа е мит и на целиот свет му покажа дека е можно да се има мускули иако не јадете месо.

„Мислам дека веганската исхрана ми помогна да побрзо се опоравам по тренингот, и за помалку од три недели успеав да изгубам 4 килограми масти и да добијам килограм мускули. Мислам дека моето тело подобро ги обработува билните протеини отколку животинските. Сега многу полесно ми е да останам тенок“, додава тој.

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови