ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ КОЈ ОПОРАВУВА: Овој третман ќе ви ја врати сувата коса во живот

Сувата коса бара посебна нега. За да ја освежите и добиете брзо опоравување после зимскиот период, доволно е само на влажни врвови да нанесете кокосово, бадемово или некое друго масло и да го оставите да делува 15 - 20 минути.

Потоа ставете регенератор, па замотајте ја главата со крпа и оставете ја така во текот на ноќта. Наутро измијте ја косата на вообичаениот начин.

Доколку сакате да го вратите или зголемите нејзиниот сјај, ставајте маска од маслиново масло и јајца. Искршете јајце во чинија, па половина лушпа наполнете со маслиново масло и потоа помешајте го со изматените јајца. Маската внимателно нанесете ја на косата, оставете ја делува 15 минути и потоа измијте ја косата.

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско, возачот избегал

Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Најчитани

Твитови