ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ КОЈ ОПОРАВУВА: Овој третман ќе ви ја врати сувата коса во живот

Сувата коса бара посебна нега. За да ја освежите и добиете брзо опоравување после зимскиот период, доволно е само на влажни врвови да нанесете кокосово, бадемово или некое друго масло и да го оставите да делува 15 - 20 минути.

Потоа ставете регенератор, па замотајте ја главата со крпа и оставете ја така во текот на ноќта. Наутро измијте ја косата на вообичаениот начин.

Доколку сакате да го вратите или зголемите нејзиниот сјај, ставајте маска од маслиново масло и јајца. Искршете јајце во чинија, па половина лушпа наполнете со маслиново масло и потоа помешајте го со изматените јајца. Маската внимателно нанесете ја на косата, оставете ја делува 15 минути и потоа измијте ја косата.

Божјо чудо: Бебе проодило само неколку минути по своето раѓање! (видео)

Едно новороденче ги изненадило медицинските работници во породилиштето во Бразил. Непосредно по раѓањето, бебето кое пробувале да го избањаат покажало дека не го сака тоа.

Имено, малото девојче кое бабицата го држела во една рака, почнала да ги исправува нозете и да чекори напред.

„Господе Боже, девојчето оди“ - се слуша возбудениот глас на бабицата, а потоа слични коментари дале и нејзините колеги.

Твит на денот кој ќе ве насмее до солзи: Сузана пробај ги штиглите?! (фото)

Твитерџиите секогаш имаат интересни и провокативни твитови кои секогаш може да не насмеат до солзи.

Пред се, твитерџиите секогаш на пародичен начин можат да направат нечиј ден да биде поубав. Еве и доказ за тоа:

Жива вистина, како се подготвува жена во однос на маж! Вистинска реалност (видео)

Често пати сме слушнале дека девојките многу побавно се подготвуваат за излегување од дома, во однос на момците.

Ова видео е пародија на тоа како се подготвува маж во однос на жена, рано наутро. Многу коментари не се потребни, едноставно погледнете и насмејте се:

Најчитани

Твитови