Фотосесија од бајките: Оваа русокоса од Куманово плени со својот шарм (ГАЛЕРИЈА)

Нејзината појава предизвикува многу воздишки, жените и завидуваат, мажите лудуваат по нејзината убавина. Оваа прекрасна русокоса излезена како од бајка ни доаѓа од Куманово има 20г и долго време се занимава со манекенство и фотомоделство. 

Овој пат направи прекрасна фотосесија со познатиот моден фотограф Стефан Соколовски.

На фотографите може да уживаате во нејзината убавина, шарм и сексапил.

Фотограф: Стефан Соколовски - Badstef photography

https://www.facebook.com/SokolovskiStefan/

 

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови