МАНАСКОВ ПОВТОРНО МЕНУВА КЛУБ: Овој пат ќе реди успеси за унгарскиот Веспрем

Нашето лево крило, Дејан Манасков, денеска беше претставен пред фановите на унгарскиот Веспрем. Си заминува од Рајн Некар Левен каде што играше само една сезона. Манасков во Веспрем беше претставен заедно со уште две нови засилувања: Кент Робин Тонсен(25) и Константин Мае (25). Веспрем со ова најави дека напаѓа по сите можни трофеи во кој сеуште а Македонецот ќе го глеадаме барем 2 пати во скопје бидејќи Веспрем е во СЕХА лигата. Нема сомнение дека Манасков е едно од најдобрите крила во Европа и сосема заслужено ќе заигра за тим како Веспрем!

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови