МАНАСКОВ ПОВТОРНО МЕНУВА КЛУБ: Овој пат ќе реди успеси за унгарскиот Веспрем

Нашето лево крило, Дејан Манасков, денеска беше претставен пред фановите на унгарскиот Веспрем. Си заминува од Рајн Некар Левен каде што играше само една сезона. Манасков во Веспрем беше претставен заедно со уште две нови засилувања: Кент Робин Тонсен(25) и Константин Мае (25). Веспрем со ова најави дека напаѓа по сите можни трофеи во кој сеуште а Македонецот ќе го глеадаме барем 2 пати во скопје бидејќи Веспрем е во СЕХА лигата. Нема сомнение дека Манасков е едно од најдобрите крила во Европа и сосема заслужено ќе заигра за тим како Веспрем!

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови