Важи за најголема ДАМА во Британија и носи чевли за СТРИПТИЗЕРКИ! Причината НЕВЕРОЈАТНА! (фото)

Британската актерка Хелен Мирен никогаш не ја криела својата љубов кон чевлите. За разлика од своите колешки кои за прошетка на црвениот килим бираат елегантни салонки или сандали, 71 годишната актерка највеќе сака чевли со екстремно високи потпетици и платформа, слични на оние кои ги носат стриптизерките додека се вртат околу шипка во ноќните клубови.

Овие чевли ретко кој би ги носел надвор од спалната соба, а никогаш не би ги комбинирал на свечена тоалета и тоа на доделувањето филмски награди, но Хелен воопшто не се грижи што ќе кажат злите јазици или пак модните критичари.

„Секогаш носам чевли за стриптизерки затоа што е прилично застрашувачко да се најдеш во иста просторија со преубави жени кои се во најмала рака за една глава повисоки од мене“ - изјави Хелен во една прилика.

Тоа не е прв пат актерката која е висока цели 163 сантиметри да зборува за своите параметри кога станува збор за чевли. Некои од чевлите ги купувала дури и од продавници за секс играчки.

ОДИ ПО СТАПКИТЕ НА ТАТКО МУ: Синот на Ламбе го учи музичкиот занает! (фото)

Пејачот Ламбе Алабаковски некако се повлече од очите на јавноста. Одамна нема издадено нов сингл, што не наведува да мислиме дека сериозно е посветен на татковството.

 

#Михаил #чоколадо #darkchocolate is the best way to lose weight and tooth 🤣😂🤣😂👼🔝🐰🙋🏻‍♂️🙏🏻

A post shared by 🎙🎚🎼Ламбе Алабаковски 🎼🎚🎙® (@lambealabakovski) on

Но, тој повеќе од очигледно е декане ја заборавил музика. Сега го учи синот на музичкиот занает. 

Имено, Ламбе објави фотографии на Инстаграм на кои неговиот син свири на клавијатури, потоа како пее... Нема сомнеж дека тој ќе биде негова замена!

 

Нашата омилена продавница засега 😂🤓 our #favorite #store

A post shared by 🎙🎚🎼Ламбе Алабаковски 🎼🎚🎙® (@lambealabakovski) on

 

#concert #charity #tatkoisin ❤️

A post shared by 🎙🎚🎼Ламбе Алабаковски 🎼🎚🎙® (@lambealabakovski) on

ИМ НЕДОСТАСУВААТ ДЕТСКИТЕ ДЕНОВИ: Жирито од „ПИНКОВЕ ЅВЕЗДИЦЕ“ изведува „бесни глисти“! (фото)

Дека на снимањето на музичкото шоу „Пинкове ѕвездице“ се случуваат многу неочекувани ситуации се уверивме уште одамна. Но, овој пат се е многу поинаку. Главните виновници за највата лудост се членовите на жирито.

Имено, Гоца, Јелена, Сале, Леонтина и Сергеј, направија една фотка која и те како ќе ве насмее. Погледнете како тие се навратија во детството!

 

#foolingaround #crew #friends #love Kad se glupiramo u pauzama snimanja ❤❤❤😎🎤🎼🎶

A post shared by Goca Trzan (@gocatrzan) on

ИГОР КОЈИЌ: „Испив таблети за смирување и коњак“ (видео)

Сопругот на Северина слави откако пејачката му кажала дека е бремена. Тие двајца посакуваат ќерка, а дедо Кеба навива за снаата да му подари близнаци.

Игор Којиќ испил таблети за смирува и коњак кога дознал дека сопругата Северина е бремена! Синот на Драган Којиќ Кеба со денови слави што ќе стане татко по прв пат.

„Таблети за смирување ми одат со „Hannessy“ - напиша Игор на Инстаграм, а тоа се всушност стиховите од новата песна на Северина!

 

.. Tablete za smirenje idu mi uz Hennessy.. 👌 #otrove

A post shared by Igor Kojić (@igorkojic) on

Најчитани

Твитови