Важи за најголема ДАМА во Британија и носи чевли за СТРИПТИЗЕРКИ! Причината НЕВЕРОЈАТНА! (фото)

Британската актерка Хелен Мирен никогаш не ја криела својата љубов кон чевлите. За разлика од своите колешки кои за прошетка на црвениот килим бираат елегантни салонки или сандали, 71 годишната актерка највеќе сака чевли со екстремно високи потпетици и платформа, слични на оние кои ги носат стриптизерките додека се вртат околу шипка во ноќните клубови.

Овие чевли ретко кој би ги носел надвор од спалната соба, а никогаш не би ги комбинирал на свечена тоалета и тоа на доделувањето филмски награди, но Хелен воопшто не се грижи што ќе кажат злите јазици или пак модните критичари.

„Секогаш носам чевли за стриптизерки затоа што е прилично застрашувачко да се најдеш во иста просторија со преубави жени кои се во најмала рака за една глава повисоки од мене“ - изјави Хелен во една прилика.

Тоа не е прв пат актерката која е висока цели 163 сантиметри да зборува за своите параметри кога станува збор за чевли. Некои од чевлите ги купувала дури и од продавници за секс играчки.

Ваква змија не сте виделе: Нејзината кожа делува сосема не реално

Сите знаеме дека одредени видови на змии имаат воодушевувачка кожа, но овој примерок е навистина специфичен. Нејзината кожа има темни нијанси од многу друг сродници, па веќе делува чудно.

Но, кога е под светло, таа станува уште поинтересна бидејќи делови од нејзината кожа се прелеваат па не сте сигурни дали станува збор за вистински влекач или холограм.

Не губете време: Овие 5 знаци ќе ви покажат дека немате иднина

Во врска сте, убаво ви е, но не сте сигурни дека тој е за вас. Се прашувате дали ве сака или не? Овие знаци ќе ви покажат дека вашата врска е осудена да пропадне:

Комуницирате под негови услови

Само кога нему му одговара, како нему му одговара. Ќе ја погледне вашара порака и ќе ви одговори после часови и едноставно ќе ве натера да чекате. Не е дека не му се допаѓате, едноставно не сте му приоритет.

Ве крие од пријателите

Оној кој е вљубен во вас едвај чека да ве запознае со неговите пријатели, а оној кој не е нема да има потреба воопшто да ве запознае со нив.

Ве игнорира на социјални мрежи

Кога ќе го погледнете неговиот фејсбук ви изгледа дека вие воопшто не се битна во неговиот живот? Ако така ви се чини, веројатно е и вистина. Никој не вели дека секој негов статус треба да биде за вас, но ако ви се чини дека воопшто не постоите во неговиот живот,  тоа е добар показател на реалната состојба.

Ви зборува дека не е добар за вас

Ова го прави од две причини. Првата е затоа што знае дека нема да може да ви го даде она што го посакувате, а втората е што на себе ми овозможува лесен начин за бегство. Ако во текот на 6 месеци ве убедува дека не е добар за вас, ќе му биде многу полесно да избега.

Никогаш не ве претставува како своја девојка

Иако етикетите не ја прават врската подобра, не е нормално по повеќемесечно гледање и понатаму да ве држи на лед и да не сака да ви каже на што сте. Тоа е знак дека само чека да влета нешто подобро и дека е време да продолжите понатаму.

Се породи Миа Борисављевиќ, ова е името на нејзината ќерка

Утрово во Белград се породи пејачката Миа Борисављевиќ.

Како што пресуваат медиумите, мајката и бебето се во одлична состојба, а Миа и нејзиниот избраник, Бојан Ѓуриќ решиле на бебето да му го дадат името Ема.

Миа и Бојан се заедно веќе неколку години, но се уште не се во брак.

Најчитани

Твитови