Ја нарекуваа УБИЦА од ПОЛА ТОН- Сега е НОВА ЖЕНА која нема да ја препознаете ! (ФОТО)

Марија Гонзалес имала неверојатни 453 килограми. Нејзиното дебелење почнало кога се решила да ја заштити својата сестра Џејми и да ја преземи смртта за својата внука Елиса. Тоа се случило во  2008 година и од тогаш кренала раце од животот.

Во 2011 година полека но сигурно почнала да ја намалува својата тежина. Во меѓувреме поминала низ 11 операции за да можи телото да и добија правилна форма.

- Сега храната ми е нешто што ми помага да преживем. Порано живеев за да јадам - кажува Марија

Марија само во првите 10 дена успеа да изгуби 45 килограми. Кога изгуби доволно килограми појде на хирушко смалување на желудникот. После многу напор таа конечно има 90 килограми. поголемиот број на здраствени проблеми исчезна, сега има и дечко 

Исто така успеа и да ги посвои децата на својата сестра и сега му е вистински старател.

И Сека го претера (Фото)

Сека Алексиќ не може да престане да објавува фотографии од снимањето на спотот на нејзината нова песна наречена „Фолирант“.

Таа дури и во еден пост на социјалната мрежа Инстаграм признава дека не може да се воздржи, а да не ги објави сите фотографии кои ги има.

Дека изгледа одлично е неспорен факт, но што е многу многу е....

На мажите не им се допаѓа што жените не иницираат секс, но ништо не преземаат по тоа прашање

Статистика е на страната на мажите кога станува збор за тоа кој иницира секс. На многу мажи секако тоа не им се допаѓа, но проблемот е што не превземаат ништо околу тој проблем. Понекогаш ќе го споменат тоа, нивните девојки нема да го сфатат сериозно и сé си останува исто.

Експерти ги советуваат мажите, доколку сакаат нивната партнерка да иницира секс, тогаш мораат сериозно да разговараат со неа. Најдобро би било да им стават до знаење дека тоа им е навистина важно и дека би биле најсреќни на светот доколку таа покаже кога сака да има секс.

Основниот проблем поради кој жените не иницираат секс е тоа што мислат дека ќе бидат одбиени. Жените кои имаат мала самодоверба веруваат дека постои опција нивниот партнер да речи дека е преуморен или едноставно нема позитивно да реагира тоа што таа ја презела иницијативата.

Многу девојки срамежливо иницираат секс така што нежно го бакнуваат партнерот, го галат и му шепотат на уво. Доколку мажот не ги прочита овие срамежливви знаци, тогаш жените се плашат како ќе реагира на малку поагресивен настап кој не може никако поинаку да се “прочита”.

Меѓутоа, советите од експерите се базираат на тоа дека нема место за егото кога сме во љубовна врска и дека егото треба да се остави пред вратата на спалната соба.

И мажите се плашат од одбивање но сепак се обидуваат да се наметнат. Затоа и жените треба да се обидат. Обострано треба да работат на врската, бидејќи, доколку некој се труди многу повеќе за разлика од другиот, започнува зајадливост и проблеми.

Најчитани

Твитови