Ја нарекуваа УБИЦА од ПОЛА ТОН- Сега е НОВА ЖЕНА која нема да ја препознаете ! (ФОТО)

Марија Гонзалес имала неверојатни 453 килограми. Нејзиното дебелење почнало кога се решила да ја заштити својата сестра Џејми и да ја преземи смртта за својата внука Елиса. Тоа се случило во  2008 година и од тогаш кренала раце од животот.

Во 2011 година полека но сигурно почнала да ја намалува својата тежина. Во меѓувреме поминала низ 11 операции за да можи телото да и добија правилна форма.

- Сега храната ми е нешто што ми помага да преживем. Порано живеев за да јадам - кажува Марија

Марија само во првите 10 дена успеа да изгуби 45 килограми. Кога изгуби доволно килограми појде на хирушко смалување на желудникот. После многу напор таа конечно има 90 килограми. поголемиот број на здраствени проблеми исчезна, сега има и дечко 

Исто така успеа и да ги посвои децата на својата сестра и сега му е вистински старател.

Горат социјалните мрежи: Познатата пејачка се соблече на 48 години

Сања Ѓорѓевиќ отсекогаш може да се пофали со витка линија, но ретко можевте да ја видите во бикини.

Меѓутоа, Сања одлучи да ги почасти фановите со провокативни фотографии во разни пози, па го покажа своето затгнато тело на кое работеше во текот на ладните денови.

Некогаш најдобри другарки: Погледнете како изгледале Дара и Карлеуша пред 20 години

Погледнете како изгледале Дара Бубамара и Јелена Карлеуша во емисијата „Музичка кутија“. Тогаш биле во добри односи што може да се забележи.

Ова видео е од 1997 година, а колку се промениле пејачките одтогаш па до сега погледнете во видеото.

Тој има само 15 години и 320 килограми: Еве како изгледа неговиот живот

Џејкоб Милер од раѓање бил голем. Роден е 5 недели порано, а дошол на свет тежок околу 6 килограми.

Докторите тврдат дека е роден со хормонски проблем, кој е причина за неговото дебелееење.

Веќе на година дена, Џејкоб имал 23 килограми. Во понатамошниот развој добивал и по 45 килограми годишно плус.

[Printskrin: YouTube/Cincinnati Children's Hospital Medical Center]

Огромниот вишок килограми му создавал физички и психички проблеми. Милер страда од дијабетес, срцеви проблеми како и проблем со црниот дроб.

Свесен е дека мора да направи огромна промена во начинот на живот за да преживее.

[Printskrin: YouTube/Cincinnati Children's Hospital Medical Center]

Поради тоа се вклучи во програмата што ја осмисли Детската клиника во Синсинати, а кој вклучува различни третмани за дебелите деца.

Воведена му е строга диета која се базира само на здрава исхрана. Изгубил 34 килограми и бил презадоволен од тоа.

Сепак, лекарите не застанаа тука. Направен му е бајпас на желудникот.

За само 6 месеци и неговиот изглед драстично се промени, а за една година навистина има огромна разлика.

Погледнете ја неговата приказна:

Најчитани

Твитови