Како денеска изгледа девојчето што ја испеа „Ех тој Тоше“? (фото + видео)

Еден од најголемите хитови испеани на златно славејче, „Ех тој Тоше“.

Веројатно и без да ве потсетиме, кога ќе се спомене нејзиното име, спомените веднаш ви се враќаат кон 1994 – тата година, кога на сцената на Универзалната сала се појави едно весело девојче и изведе една од најпознатите детски песни било кога направени. Овие денови, ние имавме можност да се дружиме токму со прекрасната Сања Ристиќ која во 1994 – тата година, ја изведе „Ех тој Тоше“ во рамки на „Златно славејче“.

Потсетете се на овој голем детски хит, денес евергрин:

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови